گذر هنرمندان کیش
گزارش خطا

گذر هنرمندان کیش

جاهای دیدنی کیش:‌ گذر هنرمندان کیش

 

گذر هنرمندان جزیره زیبای کیش به سبب اختصاص بخشی از پیاده روی بلوار دریا برای معرفی و بزرگداشت بزرگان هنرمند و دانشمندان ایرانی ساخته شده است.

تندیس های متفاوت از چهره های شاخص و معروف هنری در این مکان نصب و برای بازدید علاقه مندان قرار گرفته است. این مجموعه در نزدیکی اسکله تفریحی کیش در سال ۱۳۷۸ افتتاح شد. معرفی هنرمندان مطرح کشور و پیشنهاد الگو‌ها و نمونه‌های مناسب به نوجوانان و جوانان از اهداف اصلی این طرح است. ضمن اینکه جمع آوری این تندیس ها در کنار هم نشانگر جامعه فاخر هنری ایران است و هنرمندان این سرزمین پهناور را به علاقه مندان می شناساند. در زیر هر تندیس توضیح کوتاهی ذکر شده که سبب ارتقاء دانش بازدیدکنندگان می شود. همچنین این مکان سوژه ای بسیار مناسب برای عکاسیست.

 

جاهای دیدنی کیش‌ گذر هنرمندان کیش (۶)

 

عده ای از هنرمندان که تندیس آن ها در این محل نصب شده است عبارتند از: مجسمه‌ی امیرکبیر به عنوان مهمترین شخصیتی که باعث شد تا ایرانیان از خواب غفلت قاجاریان خارج گردند در ابتدای گذر، زینت بخش ورودی مجموعه است، دکتر کمال الدین آرمین، مرتضی آوینی، پروین اعتصامی، غلامحسین امیرخانی، عزت الله انتظامی، غلامحسین بنان، عیسی بهادری، حسین بهزاد، محمد کریم پیرنیا، معمار، مهندس احمد حامی، دکتر محمود حسابی، آیت الله حسن حسن زاده آملی، علی محمد حیدریان، نقاش برجسته‌ی ایرانی و ….

امکانات رفاهی بسیاری نیز شامل پارکینگ مخصوص اتومبیل، آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی در این مکان موجود است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین مراکز اقامتي به این محل :

نزدیک ترین مراکز تفريحي به این محل :

نزدیک ترین مراکز خريد به این محل :

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی