چشمه رسول اله اقلید
گزارش خطا

چشمه رسول اله اقلید

  • به روز رسانی : ۲۱/۹/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,793
  • ایران Iran - استان فارس - اقلید
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: فارس، 5 کیلومتری اقلید، خیابان رسول الله

جاهای دیدنی فارس: چشمه رسول اله اقلید

 

در فاصله ۵ کیلومتری و جنوب غربی شهرستان اقلید و در کنار مزارع و زراعت های این شهر یکی از جاذبه های دیدنی استان به نام چشمه رسوال الله واقع شده است که آب زلال آن باعث به وجود آمدن این تفرجگاه شده است.

این منطقه به دلیل قابلیت تفرجگاهی در بعد کشوری، شهرداری اقلید به همراهی سازمان میراث فرهنگی برای رفاه حال مسافران و گردشگران زمین های اطراف آن به مساحت ۶۰ هکتار را خریداری و بهسازی کرده اند و در تلاش هستند که این محل را به یکی از قطب های توریستی استان تبدیل کنند.

در حال حاضر در کنار چشمه بزرگترین مجموعه تفریحی شمال فارس قرار گرفته که باعث بازدید همه روزه گردشگران از این محل شده است. بازدید این محل توسط علاقه مندان و گردشگران در فصل بهار و به ویژه تابستان بیشتر صورت می گیرد.

 

جاهای دیدنی فارس چشمه رسول اله اقلید (۵)

 

در گذشته به دلیل قرار گرفتن سنگ دل در بالای این تفرجگاه به نوعی محلی برای نیایش هم بوده است. این چشمه به دلیل جاری بودن در همه فواصل و خشک نشدن در خشک سالی ها و آبیاری بسیاری از باغ ها و مزارع اهالی شهر اقلید،اعتقاد خاصی به آن دارند.

چشمه سار های چال بابا شاه و کشکوک زیبایی این منطقه را دو چندان کرده است. زمین های کشاورزی و حوضچه های ماهی که در اطراف این چشمه احداث شده اند از آب چشمه رسول الله بهره می برند.

این چشمه از زیر یک تپه خاکی و سنگی می جوشد که بعد از ورود به یک حوضچه ای از طریق نهری به باغ های اطراف می رسد و باعث آبیاری آن ها می شود. نام این چشمه طی ۱۰۰ سال گذشته از چشمه شکاب به چشمه محمد رسول الله تغییر کرده  و دارای ۱۳۰۰ سال  هم نیز قدمت دارد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.0 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی