چشمه آبگرم گنو
گزارش خطا

چشمه آبگرم گنو

  • به روز رسانی : ۱۶/۱/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 1,106
  • ایران Iran - استان هرمزگان - بندر عباس
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: هرمزگان، بندرعباس، 35 کیلومتری جاده بندرعباس به سیرجان، خروجی آبگرم گنو

جاهای دیدنی هرمزگان: چشمه آبگرم گنو

 

چشمه آبگرم معدنی گنو از جاذبه های گردشگری جنوب ایران در بندر عباس است. راه اصلی این چشمه از سمت بندر عباس به سیرجان است. دره ای این چشمه را در دل خود جای داده است که کوه گنو و ارتفاعات سخت آهکی‌ اش از شمال و جنوب آن را در برگرفته اند.

برای آبیاری نخلستان و استحمام از آب این چشمه، استفاده میشود. آب این چشمه از جمله آب های گوگردی خیلی گرم، کلر و سولفات به حساب می آید. از امکانات این چشمه دو استخر زنانه و مردانه نسبتاً بزرگ است که به امکاناتی مانند چندین رواق کوچک برای استراحت و اقامت مسافران، محل فروش نوشیدنی و غیره تجهیز شده است. همچنین محوطه چشمه را پوشش نخل زیبا و سبز پوشانده است. آب این چشمه که ۲۰۰ متر استخر بهداشتی آبگرم دارد از خواص بسیار متعدد و درمانی برخوردار است.

 

جاهای دیدنی هرمزگان چشمه آبگرم گنو (۲)

 

طبیعت اطراف چشمه بسیار بکر و زیباست و به دلیل وجود آبشارهای متعدد جلوه های زیبایی دارد. این منطقه در فصول مناسب سال دارای آب و هوای معتدل و مطبوعی ست.

وجود ماهی آوینیوس گینویس یکی از ویژگی های منحصر به فرد آب گرم گنو است. این ماهی کاملا انحصاری چشمه گنو است. بدین معنی که در تمام سیاره زمین تنها در چشمه آب گرم گنو بندرعباس میتوان این ماهی را مشاهده کرد. گرچه این ماهی بسیار ریز است و تنها شبحی درون آب دیده میشود. اما در آب های کنار چشمه که جریان آرام تر است با صرف وقت و تمرکز می توان این ماهی منحصر به فرد جهان را با جزئیات و ویژگی های خاص ظاهریش مشاهده کرد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی