پل معلق پیر تقی
گزارش خطا

پل معلق پیر تقی

  • به روز رسانی : ۳۱/۶/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 4,660
  • ایران Iran - استان اردبیل - خلخال
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: اردبیل، خلخال، شهر هشتجین، جاده سرچم به اردبیل، بین تونل شماره 9 و 10

جاهای دیدنی اردبیل: پل معلق پیر تقی

 

پل معلق پیر تقی در دره های عمیق و زیبای شهر هشتجین، شهرستان خلخال استان اردبیل واقع شده است، و یکی از بلندترین پل های معلق ایران می باشد، عبور از این پل که از روی دره های عمیق میگذرد و با تکان هایش قطعا یکی از هیجان انگیز ترین لحظات را برای افراد به وجود می آورد، سالانه عده زیادی برای بازدید از این پل هیجان انگیز به شهر هشتجین می آیند.

پل پیر تقی در محال اتصال دو رودخانه گیوی چای و قزل اوزن ساخته شده است و هفتاد متر طول و یک متر عرض دارد، و ارتفاع آن از رودخانه در حدود ۶۰ متر می باشد.

تصاویر پل معلق پیرتقی (۵)

 

در گذر از پل پیر تقی صدای خشک چوب ها و ریزش آرام آب از دل کوه فضا را رویایی می کند و با گذر از این پل خاطره ای هیجان انگیز و هم چنین آرامش بخشی را برای بازدید کنندگان به ارمغان می آورد.

روستای پیر تقی که در نزدیکی پل قرار دارد تنها یک خانوار ساکن دارد و پیش از این مورد استفاده پژوهشگرانی بود که برای احداث این پل به این روستا سفر می کردند.

 

چشمه آب معدنی پیرتقی :

در مسیر خاکی پیر تقی یک پل سیمانی ماشین رو قرار گرفته و بعد از آن، دو درخت بزرگ در کنار هم بر سر راه قرار گرفته اند. دقیقا در پایین دست آن دو درخت بزرگ و در میان علفهای روییده شده ۲ چشمه در کنار هم قرار دارند که چشمه آب معدنی پیرتقی هستند. آب گوارای این چشمه بعد از بازدید از پل، خستگی را برطرف میکند.

 

pir taghi (1)

 

مسیر دسترسی به پل معلق پیرتقی : این پل در کنار جاده اصلی سرچم – اردبیل قرار دارد. اگر از اتوبان زنجان-تبریز خارج شده و به سمت اردبیل در حرکت هستید دقیقا ۱۰۰ متر قبل از تونل شماره ۹ در سمت چپ جاده یک راه خاکی حواهید دید. اگر در مسیر برعکس در حرکت هستید بعد از پل شماره ۹ (امام محمد تقی(ع)) در سمت راست باید بایستید. با وارد شدن به جاده خاکی میتوانید پل را در سمت چپ خود در میان کوه ها ببینید. در همان ابتدا یک دوراهی میبینید که راه سمت چپ به پایین پل میرسد و شما باید مسیر سمت راست را انتخاب کنید. پیشنهاد میکنیم اتومبیل را در ابتدای مسیر پارک کنید و پیاده تا پل بروید. حداکثر ۲۰ دقیقه پیاده روی باید انجام دهید.

تصاویر پل معلق پیرتقی (۱)

سایر جاهای دیدنی اردبیل:

آبگرم سرعین

دشت مغان

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.1 از 5 (از مجموع 5 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

  • گمنام - 1394/1/17

    سلام خسته نباشید ...چقدر هیجان انگیز هست رد شدن از این پل. ممنون از اطلاعاتتون قبلا با این پل آشنایی نداشتم


نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی