پارک پرندگان چهارباغ
گزارش خطا

پارک پرندگان چهارباغ

  • به روز رسانی : ۱۰/۶/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,664
  • ایران Iran - استان البرز - کرج
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: البرز، اتوبان کرج، خروجی کردان، شهر چهار باغ، نبش گلستان پنجم

پارک پرندگان چهارباغ

 

پارک پرندگان چهار باغ کرج بزرگترین نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب در خاورمیانه با دو هزار گونه و پنج هزارپرنده نادر از ۶۵ کشور جهان است.

نمایشگاه پرندگان چهارباغ با مساحتی بالغ بر ۱۰ هزار متر مربع (در طبقات) دارای سالنهای سرپوشیده – برکه و جزایر متعدد به عنوان یک مرکز علمی- آموزشی و تفریحی به منظور نگهداری از گونه های نادر و روبه انقراض طراحی و ساخته شده است. از پرندگان نادر این باغ، غاز هاوایی است. بد نیست بدانید که از این گونه تنها ۴۰ قطعه در دنیا وجود دارد که ۳ عدد از آنها در این باغ نگهداری می شوند. کبوتر یال دار یا جاکوبین که زیستگاه آن در سنگاپور است نیز در این باغ در معرض دید علاقه مندان است. اگر به کبوتر نامه بر هم علاقه دارید، اما تا به حال فقط نام آن را شنیده اید، بد نیست بدانید از گونه این کبوتر در باغ پرندگان کرج موجود است. این کبوتر با نام کبوتر بلغاری شناخته می شود و در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می گرفت. این کبوتر روی بینی خود خرطوم کوچکی دارد که مانند رادار عمل می کند و به او امکان می دهد مبدا و مقصد خود را شناسایی کند.

از دیگر گونه های کمیاب این باغ، خروس سلطانی است. این نوع خروس متعلق به دربار عثمانی بوده است. در کنار این گونه های کمیاب می توانید سراغ انواع گونه های نادر کبوتر مانند کبوتر رنت امریکایی و کبوتر بالنی اسپانیایی را در این باغ بگیرید. در این باغ یک گونه از پرندگان سخنگو نیز وجود دارد که به زبان های فارسی، انگلیسی و ترکی صحبت می کند.

 

ساعت کاری این پارک از ۸ صبح الی ۷ عصر میباشد.

قیمت ورودی بلیط برای هر نفر ۵۰۰۰ تومان (در شهریور ۹۴) میباشد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 2.8 از 5 (از مجموع 3 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

  • شکیبا

    شکیبا - 1394/7/15

    اصلا اینجور که تعریف میکنن نبود! احساس کردم رفتم مرغداری!!!

یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی