پارک جنگلی کشپل
گزارش خطا

پارک جنگلی کشپل

  • به روز رسانی : ۱۷/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,495
  • ایران Iran - استان مازندران - نور
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، جاده نور به چمستان، شهر چمستان، خروجی به سمت کرچی، سمت راست جاده

جاهای دیدنی مازندران: پارک جنگلی کشپل

 

پارک جنگلی کشپل در استان مازندران، شهرستان نور و در شهر چمستان در جاده ی زیبای لاویج قرار دارد، این پارک جنگلی با داشتن امکانات بسیار، نظیر چشمه های پر آب و زلال، امکانات نسبی اقامتی و محل بازی کودکان سبب شده است مردم آن را به عنوان تفریگاه مردم منطقه و مسافران غیر بومی بشناسند.

پارک جنگلی کشپل از نظر پوشش گیاهی نیز دارای اهمیت است به طوری که شش تیپ جنگلی توسکا، لرک و توسکا، توسکا و بلوط، افرا، بلوط، ممرز و انجیلی است. شایان ذکر است این محدوده در قدیم بعنوان تفرجگاه مورد استفاده قرار میگرفت.

 

جاهای دیدنی مازندران پارک جنگلی کشپل (۴)

 

آثار یک کارخانه قدیمی ساچمه سازی نیز در این پارک دیده میشود که بخاطر وجود سنگ آهن در رودخانه این مسیر، سابقاً دارای کوره‌های ساچمه سازی بوده‌ است.

برای رفاه حال مسافران و گردشگران عزیز از طرف شهرداری چمستان تاسیسات و تسهیلاتی از قبیل چشمه اب معدنی، آلاچیغ، حصارنرده‌ای، پله سنگی، فروشگاه مواد غذایی و کته کبابی، پارک بازی برای بچه‌ها و زمین بازی فوتبال و والیبال و سرویس بهداشتی تهیه شده است که البته هنوز هم در حال توسعه و تکمیل است. به هر حال و با جمیع زیبایی ها و امکانات بسیار این پارک میتوان آن را به عنوان سوژه ای مناسب برای گردشگری به حساب آورد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی