پارک جنگلی قرق
گزارش خطا

پارک جنگلی قرق

  • به روز رسانی : ۲۵/۱۲/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 917
  • ایران Iran - استان گلستان - گرگان
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: گلستان، جاده گرگان به بجنورد، بعد از تقی آباد، سمت راست جاده

جاهای دیدنی گلستان: پارک جنگلی قرق

 

پارک جنگلی قرق گرگان به مساحت ۶۵۰ هکتار در مسیر جاده اصلى گرگانمشهد و در ۲۴ کیلومترى شرق گرگان و در محیط جلگه‌ای واقع شده است. این پارک از تفرجگاه‌ هاى مهم گرگان محسوب می شود که در تمام طول سال مورد بهره ‌بردارى وسیع قرار مى‌گیرد.

این پارک به دلیل دارا بودن امکانات و تأسیسات رفاهى شامل شبکه های آبرسانی، برق رسانی، سرویس های بهداشتی، پارک وحش، پارک کودک، پناهگاه های چوبی، محدوده کمپینگ و پیک نیک، نمازخانه، فروشگاه و رستوران، ساختمان نگهبانی و انتظامی، مسیر های آسفالته ماشین رو و پیاده رو بازدید کنندگان زیادی که اغلب مردم بومی شهرهای گرگان، علی آباد کتول، فاضل آباد و روستاهای اطراف و زایرین و مسافرین مشیر مشهد مقدس می باشند و در بین آن ها، گروه های زیادی از دانش آموزان و دانش جویان و علاقه مندان به طبیعت نیز به چشم می خورند دیده می شود.

 

جاهای دیدنی گلستان پارک جنگلی قرق (۴)

 

این بازدیدها از پارک اغلب در فصل بهار و تابستان صورت می گیرد. در داخل پارک پناهگاه‌ های چوبی برای اسکان بازدیدکنندگان و سایر امکانات رفاهی موجود می باشد و همچنین یک پارک وحش در داخل پارک موجود است که در حال حاضر بیش از ۳۶ گوزن در آن نگهداری می‌شوند.

از گونه های گیاهی موجود در پارک می توان به انجلی، ممرزستان، بلوط ، نمدار، توسکای قشلاقی، افرا ، خرمندی و آزاد اشاره کرد که رویشگاه های درختچه ای و پوششی آن همانند سایر رویشگاه های جلگه ای ایران است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.5 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی