پارک جنگلی خشکه داران
گزارش خطا

پارک جنگلی خشکه داران

  • به روز رسانی : ۱۸/۳/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 941
  • ایران Iran - استان مازندران - عباس آباد
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، عباس آباد، جاده کلاردشت، بعد از ماشل آباد

جاهای دیدنی مازندران: پارک جنگلی خشکه داران

 

پارک جنگلی خشکه داران با دارا بودن آب و هوایی مرطوب و مطبوع و همراه داشتن گنجینه ای از جانوران کمیاب یکی از اصلی ترین گزینه های گردشگری استان مازندران به حساب می آید. این پارک ملی زیبا در جاده عباس آباد به کلاردشت در کنار جاده واقع شده است.

پارک ملی خشکه داران با مساحت تقریبی ۲۶۰ هکتار از بزرگترین اکوسیستم های شمال کشور به حساب می آید. گنجینه گیاهی این منطقه بسیار غنی است بطوری که شامل گونه هایی مانند توسکا، انجیلی، انار، ممرز، بلوط، لیلکی یا کرات خرمندی، لرگ، ملج، انوع مهم شمشاد، ازگیل جنگلی و یاس وحشی می‌باشد که در نوع خود بسیار کم نظیر است.

 

جاهای دیدنی مازندران پارک جنگلی خشکه داران (۳)

 

شایان ذکر است بخشهایی از این منطقه که حالت تالابی دارد، از مناطق مهم لانه سازی و جوجه آوری بسیاری از پرندگان است که بر جذابیت های این منطقه افزوده است. از حیث غنای جانوری هم خشکه داران حرف بسیار برای گفتن دارد. تا جایی که محل زیست انواع مختلفی از جانوران وحشی مثل شغال، گرگ، خوک، گربه وحشی و پرندگانی مثل حواصیل خاکستری، قره، غاز، مرغابیها، دارغاز باکلان، اگوت بزرگ و کوچک می‌باشد.

علاوه بر این ویژگی های طبیعی وجود امکانات وسیع رفاهی و گردشگری نظیر مرکز اسکان موقت، رستوران، نمازخانه، درمانگاه، مرکز خرید، سرویس بهداشتی و امداد خودرو سبب شده است همه ساله تعداد زیادی از گردشگران از این منطقه بازدید نمایند.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی