هتل قدیم رامسر
گزارش خطا

هتل قدیم رامسر

  • به روز رسانی : ۲۹/۹/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,041
  • ایران Iran - استان مازندران - رامسر
  • نوع : جاهای دیدنی بناهای دیدنی و تاریخی
  • آدرس: مازندران، رامسر، خیابان مطهری، خیابان هتل

جاهای دیدنی مازندران: هتل قدیم رامسر

 

هتل قدیم رامسر با زیربنای ۵۰۰۰ متر مربع و در سه طبقه به سبک معماری آرت دکو و بسیار زیبا در مرکز شهر واقع شده است. این هتل توسط معماران آلمانی در زمان پهلوی اول و در سال ۱۳۱۱ همزمان با تونل و جاده کندوان و دانشگاه تهران آغاز و ۳ سال به طول انجامید و بهره‌ برداری کامل از آن در سال ۱۳۱۷ صورت گرفت.

ورودی اصلی در جهت شمالی است و پلکان سراسری آن با مجسمه‌ های دختران مشعل به دست، رستم و سهراب، شیرهای غران و گلدان‌ های تزیینی آراسته شده‌ است. دو نقش برجسته نبرد انسان با شیر و گاو در دو سوی نمای بالای هتل، به چشم می‌خورد. ورودی هر طبقه با ستون‌ های تزیینی گچی و طاق‌ های هلالی تزیین شده و نرده‌ های پلکان داخلی از چوب‌ های خراطی شده و طرح‌ های گلدانی شکل است.

 

 

جاهای دیدنی مازندران هتل قدیم رامسر (۱)

 

طبقه اول محل استراحت مهمانان، طبقه دوم رستوران و تالار پذیرایی و در طبقه سوم تالار اجتماعات و اتاق‌های هتل قرار دارد. هتل رامسر دارای یک زیرزمین است که تبدیل به سفره خانه سنتی شده و در مجموع دارای ۲۵ اتاق و ۵ سوئیت می باشد. هنگام ورود به هتل نمای آن برای بیننده آشنا به نظر می آید چون در بخشی از سریال هزاردستان و کارآگاه علوی این هتل به نمایش در آمده است. هتل قدیم رامسر علاوه بر آن که لوکیشن خوبی برای فیلمسازی و مرکز سیاسی برای برگزاری جلسات محرمانه نیز می باشد، در سال ۱۳۲۷ میزبان اولین کنفرانس، کنوانسیون حفظ تالاب های رامسر که مقر آن در لندن است هم بوده است، این هتل یکی از معدود هتل‌ هایی است که در فهرست ثبت آثار ملی ایران قرار گرفته‌ است.

نکته: در حال حاضر این مکان به عنوان هتل استفاده می شود.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.5 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی