موزه مادام توسوی شیراز
گزارش خطا

موزه مادام توسوی شیراز

  • به روز رسانی : ۲۶/۲/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 908
  • ایران Iran - استان فارس - شیراز
  • نوع : جاهای دیدنی موزه
  • آدرس: فارس،‌شیراز، خیابان لطفعلی خان زند

جاهای دیدنی شیراز: موزه مادام توسوی شیراز

 

موزه مادام توسوی شیراز در خانه زینت الملک قوام دایر است، در انتهای خیابان لطفعلی خان زند شیراز در بین ده ها خانه معمولی خانه ای واقع شده که نظر هر رهگذری را به خود جلب می کند. خانه ای با معماری بی نظیر که چشم انداز خیابان لطفعلی خان زند را زیباتر کرده است.

خانه ای که به دلیل سکونت خانم زینت‌الملک قوامی، دختر قوام‌الملک چهارم، به این نام معروف است. این عمارت به فاصله یک کوچه با خانه علی محمد قوام( کلانتر فارس و مالک باغ نارنجستان) قرار دارد و به وسیله یک راه زیرزمینی با آن در ارتباط است، در حقیقت اندرونی خانه قوام و محل رفت‌ و آمد محارم بوده که در سال ۱۲۹۰ هجری قمری یعنی اواسط دوره سلطنت ناصرالدین شاه، ساخته شده است.

موزه مادام توسوی شیراز (۷)

در ورودی خانه زینت‌الملک معرق‌کاری شده ‌است و با عبور از هشتی، یک راهرو با زاویه شمال شرقی به حیاط راه می‌یابد. در حیاط دو باغچه زیبا و حوض بزرگ و کوچک مشاهده می‌شود که از ویژگی های باغ های ایرانی است، کاشی‌کاری هفت رنگ هلالی که در پیشانی ساختمان جا گرفته اند نیز از زیبایی خاص برخوردارند و در آنها تصاویر خورشید، دو فرشته، دو شیر شمشیر به دست همراه با آیه نصرمن‌ الله و فتح‌ قریب به چشم می‌خورد، زمان بازدید از این موزه ساعت ۸ صبح الی ۲۰ شب می باشد.

 

سایر جاهای دیدنی شیراز:

مدرسه خان شیراز

باغ هفت تنان

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 3.0 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی