منطقه شکار ممنوع چلچلی
گزارش خطا

منطقه شکار ممنوع چلچلی

  • به روز رسانی : ۲۹/۱۱/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 861
  • ایران Iran - استان گلستان - گرگان
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: گلستان، جنوب شرقی گرگان، نزدیک روستای چه جا

جاهای دیدنی گلستان: منطقه شکار ممنوع چلچلی

 

منطقه شکار ممنوع چلچلی با مساحت ۳۳۱۰۰ هکتار در جنوب شرق شهرستان گرگان در استان گلستان واقع شده است. این منطقه که از ضلع شرقی با منطقه حفاظت شده جهان نما هم مرز است با جنگل های هیرکانی، اکوتون ها و ارتفاعات چلچلی زیستگاه مناسبی برای مرال به شمار می روند که جمعیت های از این گونه حفاظت شده را در خود جای داده است.

این منطقه به دلیل دارا بودن پوشش گیاهی و جانوری متنوع و رودها و چشمه های فراوان یکی از مناطق و جاذبه های طبیعی این استان به شمار می آید که به دلیل نزدیکی به مرکز استان و وجود قابلیت های گردشگری در تمام فصول سال میزبان تعداد کثیری مسافران می باشد.

 

جاهای دیدنی گلستان منطقه شکار ممنوع چلچلی (۶)

 

منطقه شکار ممنوع چلچلی به دلیل صعب‌العبور بودن و عدم توسعه راه‌های دسترسی، دارای طبیعتی بکر و نسبتاً دست نخورده است. منطقه چلچلی یکی از بهترین مناطق زیست مرال، شوکا، پلنگ، خرس، خوک وحشی، کبک دری، قوچ و میش، کل و بز و انواع پرندگان شاخه‌نشین می باشد.

چشمه ‌سارهای فراوان آن، زیبایی های این منطقه را دو چندان کرده است. تنوع پوشش گیاهی و جانوری در این منطقه  باعث شده است که در میان پژوهشگران به عنوان یکی از مراکز پژوهشی شناخته شود. از تلاقی آب‌ چلچلی با ریزآبه‌ای که از دامنه شمال غربی کوه یزدکی سرچشمه گرفته، رودخانه گرماب ‌دشت را در نقطه‌ای به فاصله بیست و هفت کیلومتری جنوب شرقی گرگان تشکیل می گردد و به نام رودخانه باغشاه از دره جنوبی کوه اولنگ رو به غرب روان می‌گردد. این رودخانه بسیار زیبا با منطقه چلچلی طبیعت بکری را برای علاقه مندان به وجود آورده اند.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی