منطقه شکار ممنوع لفور
گزارش خطا

منطقه شکار ممنوع لفور

  • به روز رسانی : ۱۹/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,194
  • ایران Iran - استان مازندران - سوادکوه
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، جاده قائمشهر به فیروزکوه، شرق شیرگاه

جاهای دیدنی مازندران:‌ منطقه شکار ممنوع لفور

 

یکی از دهستان‌های شش گانه شهرستان سوادکوه در استان مازندران در شمال ایران لفور نامیده شده است که مساحت آن با احتساب مناطق جنگلی آن حدود هشت‌ هزار هکتار می‌باشد و براساس آخرین سرشماری عمومی کشور در سال ۱۳۸۵ جمعیت این منطقه ۴۸۲۶ نفر تخمین زده شده است.

منطقه شکار ممنوع لفور از زیستگاه‌های کشور با ویژگی‌های بارز است که جمعیت جانوری آنها به دلیل شکار بی رویه رو به کاهش است و از این رو به حمایت نیاز دارند و به طور معمول ۳ تا ۵ سال و برای مدتی محدود شکار ممنوع می‌شود.

در صورتی که جمعیت جانوری این منطقه دراین دوره ترمیم شود، می‌توان با توجه به سایر معیارها آن را، به عنوان یکی از مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست ایران تعیین کرد.

بلندترین نقطه منطقه لفور به نام روستای بورخانی از مجموعه دره‌ها و ارتفاعات تشکیل شده‌است که ،۱۶۵۱ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. حوزه ارتفاعات و دره‌های لفور شامل ارتفاعات منطقه امام کلا ودره مرزیدره، دره میرارکلا، دره آذز (خربمرد) ارتفاعات اسبوکلا و دره موزین ، ارتفاعات و دره های لفور را شامل می شوند که ارتفاع آنها متمایل به سمت رشته کوه البرز از غرب به شرق افزایش می‌یابد.

دره ها و ارتفاعات وسو منطقه لفور شهرستان سوادکوه از طبیعت بکر و جنگل های انبوه وبسیار زیبایی تشکیل شده اند. رودخانه های کوچک آذررود، گتو، و بولک سرتاسر دره را فرا گرفته اند و پس از به هم پیوستن در پایین دست روستای مرزیره رودخانه بابل را تشکیل می دهند. سرچشمه رود بابل از لفور منشأ می گیرد که کمترین عرض این رودخانه ۱۰ متر و بیشترین عرض آن ۸۰ متر می باشد.

لفور از سمت جنوب به ارتفاعات رشته‌کوه البرز، از سمت غرب به منطقه قرآن‌تالار(شهرستان بابل) و از سمت شرق به جنگل‌های منتهی به بخش زیراب و جوارم و از سمت شمال به جنگل‌های منتهی به بخش شیرگاه محدود است و یکی از مقاصد گردشگری طبیعت دوستان است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 2.8 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

  • سعید - 1397/3/19

    وقتی به دریاچه سد میرسید منظره ای شما رو شگفت زده میکنه. اول روستاهایی که به زیر آب رفتن و بعد طبیعت و خود دریاچه سد . واقعا زیباست ولی امکانات هیچی نداره. به درد آفرودی ها میخوره

یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی