منطقه شکار ممنوع عزیز آباد
گزارش خطا

منطقه شکار ممنوع عزیز آباد

  • به روز رسانی : ۱۰/۱۱/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 762
  • ایران Iran - استان گلستان - کلاله
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: گلستان، ۲۴ کیلومتری شرق کلاله، سمت راست جاده کلاله به مراوه تپه، بعد از روستای عزیز آباد

جاهای دیدنی گلستان: منطقه شکار ممنوع عزیز آباد

 

در زیستگاه هایی با ویژگی های بارز که جمعیت جانوری آنها به دلیل شکار بی رویه رو به کاهش است و از این رو به حمایت نیاز دارند، برای مدتی محدود و به طور معمول ۳ تا ۵ سال، شکار ممنوع می شود. منطقه شکار ممنوع عزیز آباد در ۲۴ کیلومتری شرق شهرستان کلاله استان گلستان واقع شده است.

ارتفاع بلندترین قسمت منطقه ۹۰۰ متر از سطح دریا می باشد. و مساحت آن در حدود ۱۷۰۰۰ هکتار است. از خصوصیات این منطقه می توان به جنگلهای سوزنی برگان و  گونه های دیگر چون کاج و سرو اشاره کرد که یکی از زیستگاهها ی مهم ارس می باشد.

 

جاهای دیدنی گلستان منطقه شکار ممنوع عزیز آباد (۱)

 

پوشش گیاهی این منطقه از گونه های بوته ای و علفی می توان به تیره گندمیان (جو وحشی،نی،گندم وحشی،چمن) و تیره نخودیان (ماش وحشی،شبدر وحشی،یونجه) و تیره کاسنی(کاهوی وحشی،گل گندم،بو مادران،کنگر،بابونه) اشاره کرد.

حیات وحش جانوران در این منطقه از تنوع بالایی برخوردار هستند که می توان به پستانداران که بیش از ۳۰ گونه هستند اشاره کرد که عبارتند از: خرس قهوه ای ،شغال، روباه، پلنگ، گرگ، سمور و پرندگان شامل قرقاول، پرندگان شکاری، شاهین سانان،کور کور سیاه، کرکس، سنقر و انواعی از گنجشک سانان هستند.

منطقه شکار ممنوع عزیز آباد یکی از عمده ترین زیستگاههای قرقاول می باشدکه قرقاول ازگونه های مهم حمایت شده محسوب می گردد. از دوزیستان منطقه می توان به قورباغه ، وزغ، سمندر اشاره کرد. خزندگان نیز شامل لاک پشت و انواع مارهای سمی و غیر سمی می باشند.از ماهیان تنها می توان به سیاه ماهی در رودخانه زاو اشاره نمود.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی