منطقه شکار ممنوع طارم سفلی
گزارش خطا

منطقه شکار ممنوع طارم سفلی

  • به روز رسانی : ۲۴/۹/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 775
  • ایران Iran - استان قزوین - قزوین
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: قزوین، لوشان، جاده طارم سفلی، بعد از روستای کلج

جاهای دیدنی قزوین: منطقه شکار ممنوع طارم سفلی

 

منطقه شکار ممنوع طارم سفلی که به دلیل هم مرز بودن با استان گیلان از هوایی بسیار فرح بخش برخوردار است از جاذبه های بسیار زیبای استان قزوین به شمار می آید.

این منطقه در شمال شرقی شهرستان قزوین و در مجاورت الموت است. فاصله ی این منطقه تا مرکز استان ۹۰ کیلومتر است.
مرزهای این منطقه ی بکر و زیبا از شمال شرق و شمال غرب به دیلمان، از غرب به زنجان، از جنوب شرق و شرق به قزوین و از جنوب و جنوب غرب به تاکستان محدود می شود.

 

جاهای دیدنی قزوین منطقه شکار ممنوع طارم سفلی (۸)

 

وسعت این منطقه که دارای آب و هوای کوهستانی می باشد در حدود ۹۷۰۰۰ هزار متر مربع می باشد. معمولاً چنین مناطق کوهستانی و خوش آب و هوایی برای کوهنوردان و مردمان عادی مکان مناسبی برای کوهنوردی و تفرج است.

این منطقه هم به دلیل میانگین دمایی ۱۵ تا ۲۰ درجه در سال و درصد رطوبت بین ۵۵ تا ۶۵ درصد دارای بهترین شرایط اب و هوایی برای انسان است. از دیگر ویژگی های جغرافیایی این منطقه می توان به ارتفاع ۱۳۰۰ متری ان از سطح دریا و میزان بارش ۲۵۰ میلی لیتر در سال است. این منطقه از حیث پوشش گیاهی هم غنی است به طوری که وجود درختان کهنسال ۹۰۰ ساله از ویژگی های گیاهی این منطقه است. درختان مختلف از خانواده گرامینه و بقولات هم در این منطقه است که بر خواص ان افزوده است.

منطقه شکار ممنوع طارم سفلی به دلیل ویژگی های خاص نا همواری ها و زیستگاه مناسبی برای عقاب، هما، کبک، تیهو و کبوتر چاهی است. در این منطقه بز و کل هم به وفور یافت می شود.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی