منطقه حفاظت شده جهان نما
گزارش خطا

منطقه حفاظت شده جهان نما

جاهای دیدنی گلستان: منطقه حفاظت شده جهان نما

 

جهان‌ نما در جنوب شرقی شهرستان کردکوی و در جنوب گرگان و استان گلستان قرار گرفته است. این منطقه ییلاقی در ارتفاعی ۶۰۰ تا ۳۰۸۶ متری از سطح دریا است.

آثار تاریخی زیادی نیز در روستاهای حاجی‌آباد، چهارباغ، شاهکوه، چمن ساور، زیارت و اطراف وجود دارد. در این منطقه درختانی مانند راش، پیرو، سرو کوهی، ممرز، مازو، بلند مازو، آزاد، سرخ‌دار، نم‌دار، آلوچه جنگلی، بید، هفت کول، سیاه تلو، ارس، زرشک، و بوته‌ها و گل‌هایی چون گاوزبان، درمنه، کلاه میرحسن، مریم گلی، سریش، فستوک، شکرتیغال، قاصدک، اسپرس بوته‌ای، چوبک و انواع نسترن قرار دارد.

 

جاهای دیدنی گلستان منطقه حفاظت شده جهان نما (۵)

 

در این منطقه حفاظت شده پرندگان شکاری مانند سارگپه جنگلی، کورکور، طرلان، قرقی، سارگپه پابلند، انواع عقاب، هما، دال، شاهین، دلیجه و انواع جغد و پستاندارانی مثل پلنگ، خرس قهوه‌ای، گرگ، مرال، شوکا، قوچ و میش، کل و بز، وشق، گربه جنگلی، گراز، خارپشت، خرگوش، شغال، سنجاب، و گورکن وجود دارند که جهان‌نما را خانه خود ساخته‌اند.

کوههای این مکان دوکالی درغرب، شاه‌پسند، کالت و چلستان در مرکز، زبله، تلمبار و لنده کوه در شرق و دره‌های مهم مثل مغزی در غرب ، جلینک بلینگ در جنوب، سفیددره در مرکز و ترکت در شمال قرار گرفته است. چشمه‌های  نخودچشمه، سرخ چشمه، پیرزن چشمه، شربت، تول بنه، سوته، مازوکش، والدیگاه، امام وردی، چهارسرا از جاذب های این منطقه بشمار می رود.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی