قلعه لشتان
گزارش خطا

قلعه لشتان

جاهای دیدنی هرمزگان: قلعه لشتان

 

قلعه لشتان بندرلنگه بر فراز کوه «شاهینکوه» در شش کیلومتری بندرلنگه و در شمال روستای بارچاه قرار دارد و از نقاط دیدنی و تاریخی استان هرمزگان است.

این قلعه در سال ۹۰۴ هجری قمری بنا شده است که در زمان های دور در جنگ های محلی از این قلعه بهره می برده اند. این قلعه در فراز کوه کنار دریا واقع شده و در زبان محلی به آن قلعو می گویند. عده ای از تاریخ شناسان نیز اعتقاد دارند که این قلعه در زمان هخامنشی بنا شده و بیش تر از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد و درون آن نیز حدود ۳۰۰۰۰ متر مربع وسعت دارد.

 

جاهای دیدنی هرمزگان قلعه لشتان (۲)

 

چندین قبرستان، ده‌ها برکه آب و انبار آذوقه و آثار فراوان دیگری در درون قلعه لشتان، به یادگار مانده است و تعدادی دخمه‌های سنگی، مربوط به زمان انسان های غار در اطراف آن قابل رویت است. راهى اسب رو از بخش زیرین قلعه تا قلعه مدور کنگ بنا شده و از آنجا آذوقه و اسلحه و مایحتاج قلعه را به داخل قلعه حمل میکردند. بخصوص در ایام جنگ و آشوب این راه بسیار کاربرد داشته است.

همچنین قلعه لشتان دارای تسلط کافی و کامل بر اطراف داشته است و از بالای آن می توان بر کل منطقه اشراف داشت. این قلعه کل وسعت کوه را فرا گرفته و بازدید از این قلعه نیز نیاز به راهنما و کوهنوردی دارد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت





بدون نظر

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی