قصر سرخ بهرام گور خرم بید
گزارش خطا

قصر سرخ بهرام گور خرم بید

  • به روز رسانی : ۱۴/۹/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 5,464
  • ایران Iran - استان فارس - خرم بید
  • نوع : جاهای دیدنی بناهای دیدنی و تاریخی
  • آدرس: فارس، خرم بید، مرکز شهر صفا شهر

جاهای دیدنی فارس: قصر سرخ بهرام گور خرم بید

 

قصر سرخ بهرام گور یکی از شاخص ترین آثار به جا مانده از دوره ساسانی می باشد و با توجه به سفال هایی که در سال های اخیر توسط کاوش گران کشف شده است مشخص می شود که بنا های قصر سرخ بهرام گور یا تل خاکی در دوران پیش از اسلام ساخته شده است که با گذشت زمان ساختار اصلی خود را به دلیل خشتی و گلی بودن از دست داده که تاکنون اقدامی برای مرمت و باز سازی آن صورت نگرفته است.

این بنا که بر روی یک تپه ای واقع شده است به عقیده ی بسیاری از محققان این تپه،تپه ایی باستانی می باشد. مردم محلی و اهالی صفا شهر و خرم بید این قصر را یکی از قصر های هفت گانه بهرام گور می دانند.

 

جاهای دیدنی فارس قصر سرخ بهرام گور خرم بید (۱)

دسترسی به این بنا برای علاقه مندان و گردشگران  به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر صفا شهر و مرکز خرم بید بسیار مناسب می باشد که می توان نبود امکانات رفاهی را از مشکلات این مکان دانست.

قابل ذکر است که گردشگران زیادی در طول سال از داخل و خارج از کشور برای بازدید این آثار باستانی و آثار ها و تفرجگاههای اطراف آن دیدن می کنند که نزدیک ترین مکان تفریحی و تفرجگاه بسیار زیبا با چشم اندازی طبیعی تفرجگاه قصر یعقوب می باشد که فاصله آن با قصر سرخ بهرام گور شانزده کیلومتر می باشد.

قصر سرخ بهرام گور معروف به تل خاکی در اسفند سال ۱۳۷۹ به عنوان آثار ملی ایران توسط سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 1.2 از 5 (از مجموع 3 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

  • سید اکبرحداد - 1394/9/14

    سلام من سالها قبل از اینجا بازدید کرده ام بسیار زیباست.البته یکی دیگر از قصرهای بهرام گور در شهرستان سورمق قراردارد که اکنون به صورت تل خاکی بزرگی در۱۶کیلومتری جاده اباده به شیراز اول سورمق سمت چپ که نگاهی بیندازید در کنار روستای جوشقان جنب پارک زیبای قصر بهرام خود نمایی می کند .که هنگام عبور از جاده هم قابل مشاهده است.


نزدیک ترین مراکز شکم گردي به این محل :

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی