شهر سهرورد
گزارش خطا

شهر سهرورد

  • به روز رسانی : ۲/۸/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 1,119
  • ایران Iran - استان زنجان - خدابنده
  • نوع : جاهای دیدنی متفرقه
  • آدرس: زنجان، خدابنده، شهر قیدار، جاده قیدار به بیجار، جاده شهر کوسف به سهرورد

جاهای دیدنی زنجان: شهر سهرورد

 

شهر سهرورد در ۲۴ کیلومتری مرکز شهرستان خدابنده و استان زنجان واقع شده است. مردم این شهر پیرو مذهب شیعه بوده و به زبان‌ ترکی آذربایجانی سخن می‌ گویند. این شهر تا سدهٔ هفتم هجری آباد بوده که در اثر حملهٔ مغول‌ ها آسیب دیده‌ است.

این شهر زیبا دارای جاذبه های گردشگری متنوع و در عین حالا ناشناخته ای است که پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی می باشد، از جاذبه های گردشگری آن میتوان به بقعه امامزاده قاسم (ع)، منطقه باستانی دژالریج، کتیبه سنگی یازلی داش، قلعه کیوان، آبشار زیبای شارشار، کوچه باغ اشاره کرد.

سهرورد پیشینه‌ای تاریخی داشته و زادگاه بزرگانی همچون شیخ شهاب‌الدین سهروردی فیلسوف معروف ملقب به شیخ اشراق، شیخ مقتول و شیخ شهید، شهاب‌الدین عمر سهروردی از معروف‌ ترین شیوخ تصوف و ابوالنجیب سهروردی از مشایخ صوفیه در قرن ششم هجری و از فقها و واعظان شافعی است.

 

%d8%ac%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%db%8c%d8%af%d9%86%db%8c-%d8%b2%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%86-%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%b3%d9%87%d8%b1%d9%88%d8%b1%d8%af-1

 

صنایع دستی سهرورد شامل قالی، گلیم، جاجیم می باشد و از غذاهای محلی این شهر زیبا می توان به کله‌جوش، آبگوشت محلی، شوربای زردآلو اشاره کرد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی