روستای گیلده
گزارش خطا

روستای گیلده

  • به روز رسانی : ۱۸/۸/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,993
  • ایران Iran - استان گیلان - آستارا
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: گیلان، ۲۵ کیلومتری آستارا، روستای گیلده

جاهای دیدنی گیلان: روستای گیلده

 

روستای گیلده در استان گیلان و در ۲۵ کیلومتری غرب شهرستان آستارا واقع شده است. این روستا با ۱۳۳ خانوار قریب به ۵۸۸ نفر جمعیت دارد. جاده گیلده آسفالت بوده و این روستا دارای آب لوله کشی از چشمه و از آب و هوای معتدل برخوردار است.

بیشترین معروفیت این روستا به دلیل توریستی بودن آن و قرار گرفتن در مسیر آبگرم علی داشی، مشه سویی و منطقه فندقلو است که به همین دلیل سالانه پذیرای هزاران گردشگر از استان های مختلف کشور بخصوص گیلان، اردبیل و آذربایجان شرقی است.

با حدود یک ساعت و نیم پیاده روی از میان درختچه های کوتاه ولیک،آلوچه وحشی و درختان بلوط و پس از رد کردن خانه ی چوبی که همیشه چند کودک در اطراف آن برای فروش دوغ حاضر هستند و گذر از رودخانه می توان به جنگل های انبوه که اغلب شامل درختان ممرز و راش است رسید از آنجا تا آبگرم نیز حدود یک ساعت و نیم راه است.

 

جاهای دیدنی گیلان- روستای گیلده (۴)

 

در مسیر جنگل چندین آبشار و چشمه وجود دارد که آب آنها برای نوشیدن به دلیل داشتن گل و لای توصیه نمی شود. در نزدیکی آبگرم یک قهوه خانه کوچک وجود دارد که محل مناسبی برای رفع خستگی و نوشیدن چای می باشد. با ادامه دادن مسیر آبگرم با حدود ۴ ساعت پیاده روی به منطقه فندوقلو میرسیم.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی