روستای گرسماسر
گزارش خطا

روستای گرسماسر

  • به روز رسانی : ۱/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,422
  • ایران Iran - استان مازندران - رامسر
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: مازندران، رامسر، جاده رامسر به چالکرود، خروجی جنت رودبار، خروجی گرسماسر، روستای گرسماسر

جاهای دیدنی مازندران: روستای گرسماسر

 

روستای گرسماسر از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی رامسر قرار دارد. این روستا، از شمال و جنوب به رشته‌کوه البرز، از شرق به روستای بزشی محله و از غرب به روستای رستم‏سر محدود می‏شود.

ارتفاع روستای گرسماسر از سطح دریا ۲ هزار متر است و تحت تأثیر اقلیم کوهستانی، زمستان‏هایی نسبتاً سرد و تابستان‏های معتدل می باشد. این روستا در واقع یکی از شاهکارهای خلقت و یکی از زیباترین نقاط رامسر به شمار می رود. در فصل تابستان هوایی بسیار خنک و گاهی سرد دارد. دشت‌های بسیار زیبا، کوه‌های بسیار بلند و چشمه‌های بسیار خنک، این ییلاق را از سایرین متمایز می‌کند.

کوه دزکول نیز در این منطقه قرار دارد که بسیار زیبا و بلند است. از روی این کوه تمام نقاط رامسر و تنکابن قابل‌ مشاهده‌اند. رستم سر، تله بن، راه کنار، مسجد آبجی, دزکول, فولاد چشمه از گردشگاه‌های این منطقه می‌باشند که هر یک زیبایی خاص خود را دارند.

 

جاهای دیدنی مازندران روستای گرسماسر (۱)

 

دیگر جاذبه های گردشگری طبیعی این منطقه می توان به کوه‏‌ های زین پشت و لپاسر ،چشمه‏‌های امیرخانی (با‏ آب معدنی سرد)، راد کنار، رستم‏سر، پولاد، چهار پیچ و گرسماسر اشاره کرد.

مردم روستای گرسماسر در اعیاد دینی قربان، فطر و غدیر به نیایش و سرور و در ایام محرم و وفات و شهادت ائمه به عزاداری می‏پردازند. در این روستا، برگزاری مراسم آفتاب‏ خواهی، عروسی گلی، پیر بانو، شیلان، داب چرمی، نوروز خوانی، نار زدن داماد به عروس، دندان سری کودکان و چل مار خانه، رواج دارد. عید نوروز، چهارشنبه‌سوری، سیزده بدر و شب یلدا نیز با مراسم ویژه‏ای برگزار می‏شوند.

مسیر دسترسی:

جهت دسترسی به این روستا بایستی از میدان اصلی رامسر، میدان سیمرغ یا شهید خلعت بری که به سمت هریس حرکت کرده و بعد از هفت کیلومتر به دو راهی رسید که با نصب تابلویی مسیر رسیدن به گرسماسر را مشخص کرده است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 3.9 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی