روستای گرجی محله
گزارش خطا

روستای گرجی محله

  • به روز رسانی : ۲/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,321
  • ایران Iran - استان مازندران - بهشهر
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: مازندران، بهشهر، خیابان شهید باهنر، بلوار هاشمی نژاد، خروجی خیابان انقلاب

جاهای دیدنی مازندران: روستای گرجی محله

 

یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان بهشهر روستای گرجی محله نام دارد که با شهر بهشهر ۸کیلومتر فاصله دارد. این روستا بین شهر رستمکلا و روستای آسیاب سر واقع شده است.

روستای گرجی محله از شمال به جاده ی ساری به مشهد، از جنوب با رشته کوه البرز و جنگلهای سرسبز، از شمال شرق با روستای آسیاب سر و از غرب با شهر رستمکلا هم مرز می باشد.

گرجی محله بر اساس آخرین سر شماری کشور دارای ۷۰۰۰ نفر جمعیت می باشد که به پشتوانه همین جمعیت بالا به عنوان یکی روستاهای بزرگ مازندران شناخته می شود.

 

جاهای دیدنی مازندران روستای گرجی محله (۱)

 

روستای گرجی محله از سه قسمت میان ده، محمد تسکی محله و بلخیر تشکیل شده است. مردم این روستا دارای فرهنگ، زبان و همچنین آداب و رسوم اصیل مازندرانی می باشند و البته مقداری خیلی کم از فرهنگ گرجی خود را نیز حفظ کرده اند.

گرجی محله دارای آب و هوای معتدل بوده و با توجه به نزدیک بودن دریا به روستا و قرارگرفتن در دامنه رشته کوه البرز بسیار پر باران است به طوری که در اکثر مواقع سال بارانی است. علاوه بر ویژگی های طبیعی و زیبایی های خدادادی که در بالا بر شمردیم این روستا از قدمت تاریخی بسیار بالایی برخوردار است به طوری که پیدایش آن ر ابه زمان اشکانیان نسبت می دهند.

قابل ذکر است که در زمان اشکانیان این روستا مرکز تمدن بوده است و آرشیک نام داشته است. از جمله امکانات روستای گرجی میتوان به آب، برق، تلفن، گاز، چند حسینیه، مسجد و مدرسه، خانه بهداشت، مرکز بهداشت، پارک، و جاده های آسفالته اشاره کرد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی