روستای کوتنا
گزارش خطا

روستای کوتنا

  • به روز رسانی : ۲۰/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,121
  • ایران Iran - استان مازندران - قائمشهر
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: مازندران، قائمشهر، جاده چاله زمین به ساروکلا، بعد از روستای ساروکلا، جاده کوتنا، روستای کوتنا

جاهای دیدنی مازندران: روستای کوتنا

 

کوتنا یا همان کوه تنها نام روستایی از توابع قائمشهر است که خود به تنهایی تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری استان مازندران شده است.

این روستای زیبا باجمعیتی در حدود ۱۲۰۰نفر در ۷ کیلومتری شهرستان قائمشهر قرار دارد. روستای کوتنا از شمال به روستای تلوک و از جنوب به روستای قادیکلای بزرگ و آهنگر کلای بیشه سر و گل افشان و از شرق به روستا های کرچنگ و ریکنده و صید ابو صالح و سیف کتی و پرچینک و از غرب به شهر ساروکلا محدود می شود.

این روستا با داشتن مناظر طبیعی بسیار زیبا و چشم انداز های فوق العاده سالانه میزبان بسیاری از مسافران از همه ی شهرهای ایران است. یکی از ویژگی هایی که سبب افزایش بی نظیر زیبایی های روستای کوتنا شده است قرارگرفتن تمامی شالیرزار ها و دشت ها در جلوی روستا است که کوتنا را تبدیل به یکی از زیباترین و دلرباترین و خوش‌منظره ‌ترین روستای منطقه کرده است.

 

جاهای دیدنی مازندران روستای کوتنا (۲)

 

علاوه بر مناظر طبیعی و زیبایی های محیطی، این روستا دارای اماکن مذهبی نیز هست که نشان از اعتقادات راسخ و همچنین قدمت تاریخی مردم آن است. از جمله ی این اماکن مذهبی میتوان به امام زاده عباس رضا اشاره کرد که روی مقبره آن سال ۹۳۱  ه.ق را به عنوان سال دفن نشان داده است. رودخانه ی سیاهرود هم که از ۶۰۰ متری جنوب روستا می گذرد تکمیل کننده ی کلکسیون زیبایی های روستا است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 5.0 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی