روستای کردان
گزارش خطا

روستای کردان

  • به روز رسانی : ۱۸/۸/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 6,368
  • ایران Iran - استان البرز - ساوجبلاغ
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: البرز، ساوجبلاغ، بخش چندار، روستای کردان

جاهای دیدنی البرز: روستای کردان

 

روستای کردان از توابع بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز واقع شده است. این روستا از شمال با جاده کوهسار و برغان ،از غرب با اراضی سیف آباد و بانوصحرا، از جنوب با اتوبان کرج -قزوین و از شرق با شهرستان کرج مجاور می باشد.

از جاذبه های مهم روستا می توان از شاهزاده حسین و بی بی شهربانو نام برد. بنای امامزاده یا شاهزاده حسین با پلانی مدور که دارای ۳۴ کنگره به ارتفاع شش متر بر روی بدنه و گنبد دوپوش از نوع عرقچین با شیوه آجر سنتی به صورت معمولی و رگ چین می باشد و از این نظر جزء بناهای زیبا و استثنائی محسوب می گردد.

روستای کردان به سبب موقعیت خاص جغرافیایی ،استقرار صنایع مهم و وجود جاذبه های بسیار زیبا و برجسته طبیعی ،تاریخی،گردشگری،مذهبی،مجاورت با اتوبان تهران-قزوین و همسایگی با مراکز جمعیتی نظیر کلان شهر کرج از یک سو وبرخورداری از آب و هوای مطلوب و طبیعت بسیار زیبای کوهستانی از سوی دیگر، ضمن پذیرائی از تعداد قابل توجه گردشگر ، از استعداد مهاجرپذیری بالائی برخوردار است.

جاهای دیدنی البرز- روستای کردان (۴)

از دیگر جاذبه های روستای کردان پل کردان کرج است که در ۲ کیلومتری شمال غربی این روستا و در ۲۷ کیلومتری شمال غربی کرج و در مسیر روستای ولیان واقع شده و از آثار دوره صفوی است.

 

سایر جاهای دیدنی البرز:

روستای برغان

آبشار سنج

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.3 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی