روستای چلاو در آمل
گزارش خطا

روستای چلاو در آمل

  • به روز رسانی : ۱۸/۸/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,484
  • ایران Iran - استان مازندران - آمل
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: مازندران، جنوب آمل، حاشیه جاده فیلبند

معرفی روستای چلاو

 

روستای چلاو در آمل مازندران به عنوان یک جاذبه تفریحی به حساب می آید که با چندین روستای دیگر نیز که از نظر گردشگری جذاب است در ارتباط است. مهمترین مشخصه روستای چلاو، مقبره امام زاده قاسم علیه السلام می باشد.  اگر در جاده هراز به سمت آمل در حرکت باشید در فاصله ۲۵ کیلومتری از آمل، می توانید این روستا را مشاهده کنید.

روستای چلاو

در فصل های تابستان و گرم این منطقه به عنوان یکی از مناطق بسیار پر بازدید در آمل و بابل محسوب می شود. تعداد خانوار این روستا حداکثر ۱۰۰ خانوار می باشد.

این روستا در حوالی کوه البرز است و بخاطر بارش فراوان، یکی از مکان هایی است که دارای آب و هوای سرد می باشد. بارندگی های این روستا زبانزد است. در اطراف روستا مناظر جنگلی بسیاری است که بسیار چشم نواز است.

روستای چلاو

منطقه شکار ممنوع چلاو

در این روستا و منطقه که کوهستانی است حدود ۱۵ هزار هکتار جنگل وجود دارد که ۵ سال است از نظر سازمان محیط زیست شکار در آن منع شده است و هر گونه شکار پیگرد قانونی دارد.

این روستا در کتب تاریخی بارها و بارها ذکر شده است و به عنوان یکی از بهترین مراکز گردشگری در ایران به حساب می آید

روستای چلاو

بهترین مسیر سفر به این روستا جاده هراز می باشد و در فصول بهار و تابستان علی الخصوص مردادماه و شهریورماه بهترین زمان مسافرت به این بخش است

مردم این روستا بسیار مهمان نوازند و می توانند به راحتی با شما رابطه محبت آمیز برقرار کنند و نیازهای شما را برطرف کنند و راهنمای تفریح شما در جنگل و … باشند.

روستای چلاو

این روستا به همراه روستاهای اطراف به نام پاریمه، پاشاکلا ، نجار محله ، تیار ، گنگرج کلا ، چمه بن ، زرخونی ، سنگچال ، لهاش ، الیمستان  مکانی سبز و آرام برای گردشگری محسوب می شود

روستای چلاو

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 3.3 از 5 (از مجموع 3 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی