روستای پیرکوه
گزارش خطا

روستای پیرکوه

  • به روز رسانی : ۱۴/۲/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 993
  • ایران Iran - استان گیلان - سیاهکل
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: گیلان، سیاهکل، جاد دیلمان به میکال، جاده میکال به چمچال، خروجی روستای پیرکوه

جاهای دیدنی گیلان: روستای پیرکوه

 

روستای توریستی و کوهستانی پیرکوه از توابع شهرستان سیاهکل و واقع در استان گیلان است و در ۶۷ کیلومتری این شهرستان واقع شده است. پیرکوه در اصل نام دهستان بزرگیست که از ۳۲ روستای بزرگ و کوچک تشکیل شده است و جمعیت آن حدود ۶۶۱ نفر است. مردم پیرکوه از نوادگان طایفه استاجلو از ایل عمارلو هستند، که در دوره نادر شاه افشار به خاطر مقابله با حمله روسها به این منطقه مهاجرت کرده اند. زبان و گویش مردم این روستا، کردی کرمانجی است اما به سبب گذشت سال ها اکنون به زبان گیلکی دیلمی صحبت می‌کنند.

 

جاهای دیدنی گیلان روستای پیرکوه (۳)

 

پیرکوه از لحاظ آب و هوایی بسیار خاص است، و علت آن می تواند قرار گرفتن در میان چندین کوه از چند طرف باشد. پیرکوه دارای بهاریست سبز و دلفریب با شکوفه‌های درختان و عطر گلهای وحشی و بوی علف و آواز دلنواز پرندگان. شغل اهالی پیرکوه از ابتدا و از زمانی که اولین خانه ‌ها در آن ساخته ‌شد، کشاورزی و دامداری بود. محصولات کشاورزی این روستا نیز فندق است که تقریبا تمام روستاییان از آن را کشت می کنند . از محصولات دیگر کشاورزی گردو، گندم، جو و مقدار محدودی از انواع میوه ها را میتوان نام برد.

از نقطه نظر جغرافیایی نیز پیرکوه در ۲۰ کلیومتری دیلمان و بر فراز منطقه کوهستانی البرز غربی بنا شده است و از ناحیه ای کوهستانی زیبا و منحصر به فرد به نام تورار کوه برخوردار است که دارای چشمه های زلال و روان به نام سنگ چشمه ، دوخانی و سرخ چشمه نیز می باشد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 5.0 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی