روستای ولیان
گزارش خطا

روستای ولیان

  • به روز رسانی : ۲/۹/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,219
  • ایران Iran - استان البرز - ساوجبلاغ
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: البرز، ساوجبلاغ، ۱۵ کیلومتری شهرک کوهسار، روستای ولیان

جاهای دیدنی البرز: روستای ولیان

 

روستای ولیان در شهرستان ساوجبلاغ و استان البرز واقع شده است. این روستا در ۱۵ کیلومتری شمال شهرک کوهسار قرار دارد. این روستا از شمال به کوه میانبند و روستای اسکوی دره، از جنوب غربی به روستاهای دوزعنبر و آجین دوجین، از شرق به روستای گلین رود و از طرف غرب به روستای توره ده محدود می شود.

روستای ولیان از سطح دریا ۱۸۳۰ متر ارتفاع دارد و آب و هوای آن در فصول بهار و تابستان مطبوع و دلپذیر و در زمستان ها سرد است. رودخانه ولیان از میان روستا می گذرد. مراتع پیرامون ولیان شرایط مناسبی برای فعالیت های دامداری پدید آورده است و انواع محصولات دامی در آن به عمل می آید. ییلاقی بودن روستا موجب رونق گردشگری در ولیان شده است.

 

جاهای دیدنی البرز -روستای ولیان (۷)

 

روستای ولیان در دامنه های جنوبی کوهستان البرز استقرار یافته و آب و هوای مطبوع با چشم اندازهای بسیار زیبا دارد. باغات انبوه گردو، و گیلاس و ویلاهای ییلاقی، مناظر زیبایی را پدید آورده اند. چشم انداز ارتفاعات و باغ های انبوه مشرف به روستا به ویژه در بهار و تابستان بسیار تماشایی و دیدنی است.رودخانه ولیان از کوه های اطراف روستا و از بندولیان که در محل به آن سوئک می گویند، سرچشمه می گیرد و از میان روستا می گذرد. حواشی اینرودخانه تفرجگاه های خصوصی و عمومی مردم روستا و گردشگران است. درخت چنار ۱۰۰۰ ساله حیاط مسجد جامع ولیان از دیگر جاذبه های این روستاست.

 

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی