روستای ولایت رود
گزارش خطا

روستای ولایت رود

  • به روز رسانی : ۱۸/۸/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,055
  • ایران Iran - استان البرز - کرج
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: البرز، کرج، روستای ولایت رود

جاهای دیدنی البرز: روستای ولایت رود

 

روستای ولایت رود از توابع بخش آسارای شهرستان کرج می باشد. این روستا از جنوب به کوه لارک و از جنوب شرقی به کوه های دیزین محدود می شود.  آب و هوای آن در فصل بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در زمستان سرد است. رودخانه خروشان ولایت رود در جنوب روستا جریان دارد. روستای ولایت رود از ییلاقات خوش آب و هوا و زیبایی است که از دوره قاجاری مورد توجه بوده است و سابقه تاریخی طولانی دارد.

 

جاهای دیدنی البرز -روستای ولایت رود (۸)

پیست بین المللی دیزین یکی از جاذبه های مهم روستای ولایت رود است. این پیست در ۶۰ کیلومتری تهران قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا در حدود ۳۸۰۰ متر است. پیست دیزین دارای ۲۳ بالابر در مسیر اسکی، سه تله کابین، هفت تله اسکی و بالابرهای دوچرخه است. این پیست از امکانات تفریحی و آموزشی متنوعی مانند زمین های تنیس، والیبال، زمین بازی کودکان و پیست اسکی روی چمن برخوردار است. پیست دیزین برای کوهنوردی و سوار کاری نیز مناسب است و دارای اقامتگاه های ممتاز و رستوران های زیبا و مجهز می باشد.

 

جاهای دیدنی البرز -روستای ولایت رود (۵)

درآمد اکثر مردم این روستا از فعالیت های دامداری، باغداری و تولید عسل تامین می شود. سیب، گیلاس، گلابی، آلبالو وگردو و فرآورده های لبنی مانند شیر، ماست، دوغ و کشک از محصولات باغی و دامی این روستاست.روستای ولایت رود در میان کوهستان البرز واقع شده است و آب هوایی پاک، چشم اندازهای زیبا و طبیعت دست نخورده ای دارد. چشمه های پر آب، دشت های سرسبز و پهناور و دره خوش آب و هوا و زیبای ولایت رود، جذابیت ویژه ای به این روستا بخشیده است.

از مهم ترین غذاهای رایج روستا می توان به انواع کباب، آش ها و غذاهای محلی اشاره کرد که با سبزی های کوهی و محصولات داخل روستا طبخ می شوند. مهم ترین سوغات این روستا انواع میوه، خشکبار و فرآورده های لبنی است.

مسیر دسترسی: روستای ولایت رود از طریق جاده کوهستانی و زیبای کرج – چالوس قابل دسترسی می باشد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی