روستای هکان
گزارش خطا

روستای هکان

  • به روز رسانی : ۴/۶/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 634
  • ایران Iran - استان فارس - جهرم
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: فارس، جهرم، بلوار رهبری، خروجی جاده هکان، بعد از روستای باغ عوض، روستای هکان

جاهای دیدنی فارس: روستای هکان

 

روستای هکان جهرم در استان فارس و در ۳۵ کیلومتری شمال غرب شهر جهرم قرار دارد. مردمان جهرم به این روستا ” هکون  نیز می‌گویند. علاوه بر معماری بسیار زیبا و جالب این روستا ، دشتی بسیار زیبا معروف به ” دشت هکان ” نیز در مجاورت روستای هکان واقع شده است. که یکی از جاذبه‌های دیدنی روستا به شمار می‌ رود.

جاده هکان نیز از سمت جنوب خود به منطقه قلات می‌ رسد. این منطقه نیز بسیار دیدنی است و اهالی جهرم گاهی اوقات نام این دو منطقه ، یعنی قلات و هکان را با هم می‌ آورند.

 

جاهای دیدنی فارس روستای هکان (۳)

 

شغل بیشتر اهالی این منطقه کشاورزی می‌ باشد و تنباکو ، برنج ، خرما ، مرکباتی چون لیموترش ، لیمو شیرین محصولات روستای هکان است. ناگفته نماند در بین ساکنین منطقه معروف است که خوشمزه‌ ترین برنج در دنیا برنج هکان می‌ باشد.

در این روستا قناتی با طول ۷۰ متر و ۷ عدد میله چاه ، به نام ” آبگرم ” وجود دارد. لازم به توضیح است که عمق مادر چاه این قنات ۱۰ متر می‌باشد ، همچنین فاصله مظهر تا محل آن نیز ۱۰ متر است. قنات آبگرم دارای دبی آب ۱ لیتر بر ثانیه می‌باشد.روستای هکان در مجاورت کوهستان قرار دارد و با دارا بودن درختان تنومند خرما ، منظره ای بدیع و بسیار زیبا را داراست.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی