روستای مازیچال
گزارش خطا

روستای مازیچال

  • به روز رسانی : ۶/۳/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 2,502
  • ایران Iran - استان مازندران - کلاردشت
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: مازندران، کلاردشت، جاده کلاردشت به کردمحله، خروجی مازیچال، روستای مازیچال

جاهای دیدنی مازندران: روستای مازیچال

 

روستاها در شمال کشور به عنوان مهم ترین جاذبه های گردشگری و توریستی به حساب می آیند. یکی از این روستاهای زیبا و در خور توجه، دهکده ی مازیچال است که از سطح دریا ۲۶۰۰متر ارتفاع دارد.

در فاصله ی ۵۰ کیلومتری شهر عباس حدوداً یک ساعت زمان می‌ برد تا بعد از گذر از ۱۷ کیلومتر جاده، به ارتفاعات دیدنی مازیچال برسید.

چشم انداز بسیار زیبای روستای مازیچال با دیدی وسیع از رامسر تا چالوس، موقعیتی بی‌ نظیر به این دهکده کوهستانی بخشیده است. که برای هر طبیعت دوستی جالب توجه است.

 

جاهای دیدنی مازندران روستای مازیچال (۲)

 

آرایش تپه‌ ها و کوه‌ ها در این منطقه به گونه‌ ای است که در هنگام بارندگی، مازیچال پر از ابرهایی میشود که هر لحظه به شکل دیگری در می آیند. شکل های جالبی که گاهی اوقات بسیار زیبا می شوند.

نام روستا را از آن جهت مازیچال نهاده اند که محوطه ی روستا و اطراف آن مملو از درختان بلوط است. در گویش محلی به بلوط مازی می گویند. چال هم به معنای گودال است. بنابراین مازیچال که نام این روستا است به معنای گودال پر از بلوط است که از قدیم در این منطقه به تعداد بسیار زیاد وجود داشته است.

وجود مناظر بسیار بدیع و بکر در این منطقه که شامل جنگل ها ی انبوه و نمای فوق العاده دریا می شود به همراه آب و هوای دلپذیر کوهستانی هر طبیعت دوستی را به سفر به این منطقه وسوسه می کند.

 

نکات سفر به مازیچال :

۱)      مازیچال امکانات اقامتی ندارد و به ندرت مکانی برای اجاره کردن گیر می‌آید.

۲)      شب های این منطقه سرد است پس اگر قصد اقامت در روستا را دارید چادر و کیسه خواب حتما همراه خود داشته باشید.

۳)      در روستا مغازه و فروشگاهی وجود ندارد حتی الامکان مایحتاج خود را از کلاردشت تهیه فرمایید.

۴)      مسیر رفتن به مازیچال، جاده چالوس تا مرزن آباد، سپس به سمت کلاردشت، بعد از کلاردشت حدود ۳ کیلومتر به در جاده عباس آباد ادامه داده و بعد از آن به مازیچال خواهید رسید.

۵)      حدودا ۱۰ کیلومتر از مسیر به سمت بالاترین ارتفاعات مازیچال خاکی و کوهستانی می‌باشد که ترجیحا بهتر است با ماشین های روستایی، جیپ و نیسان طی شود.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 3.0 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی