روستای سوسرا
گزارش خطا

روستای سوسرا

  • به روز رسانی : ۸/۱۱/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,163
  • ایران Iran - استان گلستان - آزاد شهر
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: گلستان، جاده آزاد شهر به شاهرود، بعد از نوده خاندوز، خروجی سوسرا، روستای سوسرا

جاهای دیدنی گلستان: روستای سوسرا

 

سوسرا در شمال شرقی استان گلستان جز شهرستان آزاد شهر می باشد. این روستا در گذشته های دور ۲ کیلومتری شمال شرقی روستای فعلی در محلی بنام یرتا بوده است. شکل روستا تقریبا مثلث است

روستا دارای عرض جغرافیایی ۳ و  ۳۷ و طول جغرافیایی ۱۸ و ۵۵ است و از شمال به کوه نیشاء با ارتفاع ۱۵۶۵ و از جنوب به جنگلهای توسکا دره ختم می شود.

سوسرا در کنار یک رودخانه قرار دارد که به رودخانه خرمارود سرازیر است و این رودخانه پس از مسافت طولانی به گرگان رود و به دریای خزر می ریزد.

 

جاهای دیدنی گلستان روستای سوسرا (۳)

 

ساکنین اولیه سوسرا دو طایفه بزرگ نادری و بهزادی نام داشتند. نام روستا برگرفته از دو کلمه (سو) به معنی آب که یک کلمه ترکی است و (سرا) که به معنی خانه و یک کلمه فارسی است و در واقع سوسرا به معنی خانه آب است که به دلیل وجود رودخانه نسبتاً پرآب و چشمه هایی که آب آشامیدنی این منطقه را فراهم می کند.

آب و هوای سوسرا معمولاً معتدل و جز مناطقی با هوای معتدل و مرطوب استان گلستان است. تابستان های گرم که در ماه مرداد به اوج خود می رسد.

شغل اصلی مردم سوسرا کشاورزی است. از محصولات می توان گندم ، جو ، برنج ، کدو و صیفی جات را نام برد. بافت ساختمانی در سالهای اخیر تمام خانه های روستایی مقاوم سازی شده و ۹۰% خانه های سوسرا نو ساز کردند.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی