روستای زیارت در گرگان
گزارش خطا

روستای زیارت در گرگان

  • به روز رسانی : ۱۸/۸/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,597
  • ایران Iran - استان گلستان - گرگان
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: گلستان، گرگان، ۷کیلومتری ناهارخوران، روستای زیارت

روستای زیارت

 

همانطور که می دانید گرگان یکی از شهرهای سر سبز شمالی ایران استکه دیدنی های زیادی دارد . اگر قصد روستاگردی در این شهر داشته باشید کمی به سمت جنوب گرگان بروید. حدودا ۷ کیلومتر از ناهارخوران که دور تر شوید می توانید به این روستا نزدیک می شوید که با جاده های جنگلی به ناهار خوران متصل شده است. این روستای کوچک در لیست ۲۰ روستای مطرح ایران برای گردشگری است.

این جاذبه گردشگری ایرانی و سرسبز در دره رودخانه ای به نام خاصه رود برپا شده است و حیات خود را از دامنه این رود دارد. این روستا از نواحی مختلف به بندسر و خمام شهر و ناهار خوران متصل است. ارتفاعات اطراف زیارت هم از جهات مختلف به صورت زیر است :

از جنوب : آبشار  و جنگل های کوهی

از غرب : کوهای ادیم و مازوکش و کمرسر

از جمله دیدنی های دیگر زیارت چشمه آب گرم زیارت و امام زاده ای به نام امام زاده عبدالله اشاره کرد. بافت قدیمی شهر هم دیدنی خاص خود را دارد.

تنها چشمه آب گرم گلستان در این روستا واقع شده که مثل بقیه آب گرم ها بوی تند وخاص ندارد و ملایم و مطبوع است. این آب گرم از جمله آب های آرامش بخش است و برای جلوگیری از انواع بیماری های پوستی و مفصلی مورد استفاده قرار می گیرد. مردم این روستا به این دلیل که از طبیعت به خوبی بهره مند هستند عمر زیادی دارند.

البته این روستا در حال گسترش است و محدوده های جنگلی این روستا در حال تبدیل به بافت شهری است که چهره زیبای روستایی را کاملا در حال تخریب کردن است پس تا هنوز این روستا به شهر تبدیل نشده از آن دیدن کنید. این روستا دارای مردم بسیار فهیمی هستند که شما در کنار آن ها می توانید روزی خوش را سپری کنید.

غذاهای مردم این روستا همچون غذاهای مردم سایر بخش های گلستان است که حالت گیاهی و دریایی دارد و تناول همین گیاهان موجب شده عمر درازی داشته باشند.عصر های این روستا بسیار دلنشین است که توصیه می کنیم از چشمه و آبشار آن در روزهای گرم تابستانی بهره مند شوید.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.5 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی