روستای زرین گل
گزارش خطا

روستای زرین گل

  • به روز رسانی : ۵/۱۲/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 925
  • ایران Iran - استان گلستان - علی آباد
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: گلستان، علی آباد کتول، جاده زرین گل - شیرین آباد، خروجی روستای زرین گل

جاهای دیدنی گلستان: روستای زرین گل

 

روستای زرین در ۱۰ کیلومتری علی آباد کتول استان گلستان واقع شده است. دسترسی به این منطقه باید از طریق جاده ارتباطی شهرستان علی آباد کتول به خرقان و بعد از عبور از روستای دهنه زیرن گل امکانپذیر است.

این روستای دیدنی سرسبز و زیبا دارای جنگل هایی بکر و دست نخورده که چشم هر بیننده ای را به خو جلب می کند. روستای زرین گل از چهار طرف توسط کوههای سر سبز احاطه شده است و دارای ۸ آبادی که دهنه زرین گل بزگترین روستای دهستان میباشد.

 

جاهای دیدنی گلستان روستای زرین گل (۲)

 

به دلیل قرار گرفتن این روستا در منطقه پست وکم ارتفاع و قرار گرفتن در کنار چند تپه،جنگل و دو دهنه کوهستانی ،آب و هوای این شهر منحصر به‌ فرد شده است، آبشارهای و مکان گردش این روستابه نام های آبشار چلم، آبشار چشمه زرین گل، آبشار اوتره، آبشار خزه ای، دهنه بجادره، قله ماران، نگل توسکائی، جنگل نازک ،جنگل نسام آرام، مکان تاریخی به نام های  بادسرا، تپه گل چال می باشد.

مردم این روستا مانند مردمان شمال کشور کشاورز هستند و محصول اصلی آنها برنج می باشد در کتاب سید ضیا میر دیلمی آماده است که در روستای زرین گل در مکان سرخ محله نزدیک جاده بین المللی علی آباد به گنبد بوده است که  بر اثر حمله یموتها اکثر مردم قتل عام شده اند بطوری که خاک آن محل بر اثر خون مردم به سرخی گراییده است که سرخ محله نامیده شده است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی