روستای حیرت
گزارش خطا

روستای حیرت

  • به روز رسانی : ۱۸/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 742
  • ایران Iran - استان مازندران - نوشهر
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: مازندران، جاده چالوس به کرج، خروجی دو آب به سمت روستای حیرت

جاهای دیدنی مازندران: روستای حیرت

 

این روستا در جاده چالوس قرار دارد. بعد از مرزن آباد از روستای دوآب یک فرعی به سمت شرق وجود دارد که شما را به روستای حیرت میبرد. روستای حیرت حدود ۵۰ کیلومتری شهر بندری نوشهر واقع شده است. رودخانه ای که از میان شالیزارهای زیبای حیرت میگذرد علاوه بر این که آب مورد نیاز این شالیزارها را تامین میکند جلوه بسیار زیبایی به این منطقه داده که چشم هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد کرد. رودخانه دلم رود که یکی از شاخه های اصلی رود چالوس است.

برنجی که توسط کشاورزان زحمتکش روستای حیرت کشت میشود یکی از مرغوبترین برنج های کشور به حساب می آید. مردم روستا در قدیم به آباد کردن زمین خیلی اهمیت میدادند و زمین کشاورزی بسیاری را آباد کرده اند. مزارع و زمین‌های کشاورزی روستای حیرت بسیار گسترده است و تا داخل روستاهای اطراف نیز کشیده شده است.

 

 

جاهای دیدنی مازندران روستای حیرت (۳)

 

علاوه بر کوه هایی کم و بیش مرتفع و رودخانه دلم که در کنار این روستا وجود دارد این منطقه دارای چشمه های آبگرم زیادی میباشد که هر ساله جمعیت زیادی را به خود جلب میکند. کوه پرشن در جنوب غربی روستا پوشیده از جنگل انبوه میباشد و غروب های بسیار دل انگیز و زیبایی دارد که واقعاً وصف ناپذیر است. در تپه پی قلا نمایی بسیار زیبا از روستاهای منطقه و حتی کلاردشت را میتوانید به تماشا بنشینید و از این همه زیبایی هایی که خداوند آفریده نهایت لذت را ببرید. تپه گردنک مشرف بر روستا است و در بالای تپه تمام زیبایی روستا را میتوانید مشاهده کنید.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 3.8 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی