روستای تادوان
گزارش خطا

روستای تادوان

  • به روز رسانی : ۷/۶/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 432
  • ایران Iran - استان فارس - جهرم
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: فارس، جاده جهرم به شیراز، خروجی جاده تادوران، روستای تادوان

جاهای دیدنی فارس: روستای تادوان

 

روستای تاریخی تادوان در استان فارس و از توابع بخش سیمکان در شهرستان جهرم واقع شده است. این روستا در مسیر اصلی جاده شیراز به جهرم قرار دارد. این روستا از قدیمی ترین روستاهای بخش خفر است. قدمت این روستا به بیش از ۲۵۰۰ سال می رسد.

از آثار تاریخی این روستا میتون به حمام قدیمی، نقاره خانه، خانه گبرها و پل قدیمی اشاره کرد.

غاری بزرگ مشهور به غار تادوان در کنار رودخانه قره آقاج قرار گرفته است، که یکی از بزرگترین غارهای ایران است و تا روبروی در ورودی غار می توان با ماشین رفت، این غار از سطح رودخانه تقریباً ۴۰ متر ارتفاع دارد، این غار دارای یک دهانه است. طول غار ۲۰۰ مترست.

 

جاهای دیدنی فارس روستای تادوان (۳)

 

دهانه این غار بسیار زیبا است و ابعاد آن در حدود ۲۰×۳۰ متر می‌باشد و درون آن شعبه‌های متعددی وجود دارد. پس از عبور از راهروی ورودی و دالانی باریک در سمت چپ، تالار بسیار بزرگی نمایان می‌شود که طول آن بیش از ۶۰ متر است. عمق یکی از شعبه‌های این غار، که ظاهراً شعبه اصلی آن محسوب می‌شود، بیش از ۵۰۰ متر است و به یک باتلاق منتهی می‌ گردد.

برای پیمایش غار تا انتها نیاز به یک رکاب ۶ پله می باشد، چون پس از پیمایش نیمی از غار برای دسترسی به قسمت انتهایی باید یک فرود ۴ متری رفت. قسمت انتهایی غار محل زیست تعدادی زیادی خفاش است که از فضولات آنها تعدادی زیادی سوسری تغذبه می کنند. قسمت عمده غار را باید خزیده و یا کلاغ پر طی کرد، بجز قسمت انتهایی که دارای تالار بسیار بزرگی به وسعت ۵۰ متر می باشد .

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی