روستای بخوان
گزارش خطا

روستای بخوان

  • به روز رسانی : ۱۵/۱۱/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 923
  • ایران Iran - استان هرمزگان - حاجی آباد
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: هرمزگان، جاده حاجی آباد به بندر عباس، خروجی جاده روستای سیاهک، بعد از روستای باغان، روستای بخوان

جاهای دیدنی هرمزگان: روستای بخوان

 

در شمالی ترین نقطه ی استان هرمزگان و در مجاورت کوه زیبا و سر به فلک کشیده ای به نام بنه خوان، روستایی به نام بخوان وجود دارد. این روستا از جنوب شرقی با کوه بنه خوان، از شمال و شمال شرقی با کوه بستو و از جنوب با کوه کم‌پل هم مرز است.

روستای تاریخی بخوان پر از اماکن تاریخی و ساختمان هایی با قدمت بیشتر از ۷ قرن است. آب و هوای معتدل تابستان های این روستا و خنک زمستان های آن برای بسیاری از گردشگرانی که به استان هرمزگان سفر می کنند ناب و جالب و توجه است. علاوه بر آب و هوای بسیار مناسب روستا و وجود امامزادگان و ابنیه تاریخی، مهمان نوازی مردم روستا نیز انگیزه ی بسیار خوبی برای سفر مسافران به این روستا است. مردمی دل نازک و دوست داشتنی که به گویش بندری شیوایی و زیبایی این لهجه را به مسافران عرضه می دارند.

 

جاهای دیدنی هرمزگان روستای بخوان (۳)

 

اگر به بخوان سفر کردید حتما از باغات میوه و محصولات آن ها بهره بجویید. مهم‌ترین محصولات باغی این روستا پرتقال، نارنگی، لیمو ترش، لیمو شیرین، زردآلو، آلوچه، سیب‌، گردو، انگور، خرما و انار است که از دل آب و هوای مناسب روستا میرویند و به بار می نشینند. اگر قصد سفر به استان هرمزگان را دارید حتما روستای بخوان را در بین گزینه هایتان قرار دهید.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 2.3 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی