روستای باغو
گزارش خطا

روستای باغو

جاهای دیدنی هرمزگان: روستای باغو

 

از روستاهای سنتی کیش که در جنوب غربی این جزیره واقع شده است روستای باغو می باشد که هم اکنون تنها چند خانواده دامدار در آن سکنه دارند. در اصل روستای باغو متعلق به دوران قاجاریه می باشد. این منطقه بسیار حاصل خیز است و پوشش گیاهی درختان بومی کهنسال لور، زیبایی بی نظیر و بکری به این منطقه بخشیده است. در زبان محلی این بیشه از درختان به افسانه ننه باغو شهرت دارد.

طرح توسعه ای برای این خطه راه اندازی شده است که هدف از آن ایجاد مرکز تفریحی – توریستی با منظور حفظ بافت سنتی، معرفی نحوه زندگی سنتی بومیان جزیره کیش و حفظ و افزایش جذابیت‌های طبیعت گردی (اقامتگاه‌های سنتی، چایخانه ها، رستورانها، نمایش دامداری و کشاورزی سنتی و …) می باشد که امکان این را دارد که روستای باغو و نواحی اطراف آن را به یکی از جاذبه‌های منحصر به فرد و پر مخاطب گردشگری کیش و منطقه بدل نماید.

 

جاهای دیدنی هرمزگان روستای باغو (۳)

 

همچنین پارکی به نام «پارک دلیران» به مساحت ۶۰ هکتار برای گسترش امکانات تفریحی و توسعه فضای سبز در جزیره و بهره‌برداری از زیبایی‌های طبیعی این روستا که دارای خاکی حاصل خیز است در این منطقه ساخته شده است. از مکان های جالب و سنتی این روستا مسجد محمد است که به سال ۸۸۱ هجری قمری باز می گردد و نشان از قدمت و زندگی در این روستا می باشد.

روستای باغو از خاکی بسیار حاصل خیز برخوردار است. دامداری نیز یکی دیگر از فعالیت های اقتصادی مردم روستا محسوب می شود به طوری که کشاورزان این روستا در کنار فعالیت های کشاورزی به کار دامپروری نیز اشتغال دارند.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین مراکز اقامتي به این محل :

نزدیک ترین مراکز تفريحي به این محل :

نزدیک ترین مراکز خريد به این محل :

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی