روستای انگاس
گزارش خطا

روستای انگاس

  • به روز رسانی : ۲/۲/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 1,505
  • ایران Iran - استان مازندران - نوشهر
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: مازندران، جاده چالوس به کرج، خروجی کجور، 9 کیلومتری جنوب کجور

جاهای دیدنی مازندران: روستای انگاس

 

انگاس روستایی زیبا در ۹ کیلومتری جنوب بخش کجور از توابع شهرستان نوشهر واقع شده است. در این روستا گلهای زینتی و میوه های فصلی به وفور یافت می شود.

تنوع جانوری در این منطقه بسیار زیاد است که شامل جانوران اهلی و غیر اهلی می شود. مردم این منطقه اغلب به کار کشاورزی و دامپروری مشغول هستند. دین مردم روستا اسلام و مذهبشان شیعه می باشد.

این روستا در ارتفاع حدود ۱۹۰۰ متری از سطح دریا آزاد و در دامنه کوههای سر به فلک کشیده سلسله جبال البرز همچون کنگلو در سمت جنوب به ارتفاع ۳۶۰۰ متر و شاه کوه در سمت شمال غرب به ارتفاع ۲۹۷۴ متر و دشتان در سمت شرق به ارتفاع ۲۹۱۳ متر و گته چال در سمت جنوب به ارتفاع ۲۸۰۵ متر وحمزه چال در سمت شمال غرب به ارتفاع ۲۸۹۵ متر قرار دارد.

جاهای دیدنی مازندران روستایی انگاس (۵)

چشمه های زیبا که آبی گورارا دارند همچون آبشار جناب، آبشار پنجاه چم، آبشار چشمه موزیا، آبشار اوسیاره، و بز چشمه در این روستا قرار دارند.

کلمه انگاس برگرفته از واژه ایی پهلوی که از دو جز ء (ان وگاس) تشکیل می گردد. غیر از اماکن طبیعی فراوان امام زاده یحیی از نوادگان امام حسن (ع) که در طول فصول زائران فراوانی دارد و بتازگی بنای این امام زاده نوسازی و داری گنبدی زیبا گردیده است.

جاذبه‌های گردشگری این روستا طبیعت بکر و دست نخورده ، رودخانه‌های زلال و چشمه‌های جوشان، بافت سنتی محل و جریان زندگی ساده و به دور از هیاهوی شهر در روستا، از امتیازات بارز انگاس برای جذب توریست به شمار می‌آید.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی