روستای افجه تهران
گزارش خطا

روستای افجه تهران

  • به روز رسانی : ۲۹/۳/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 909
  • ایران Iran - استان تهران - تهران و شمیرانات
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: تهران، لواسان، بلوار امام خمینی، جاده به طرف روستای سینک، روستای افحه

جاهای دیدنی تهران: روستای افجه تهران

 

روستای افجه از توابع بخش لواسانات شهرستان شمیران در ۳۰ کیلومتری شمال شرقی تهران و در جوار دشت‌های هویچ و گرچال و قله ساکا واقع شده است. ارتفاع این روستا از سطح دریا ۲۰۴۰ متر است.

آب و هوای روستای افجه به دلیل استقرار در ناحیه کوهستانی البرز در بهار و تابستان مطبوع و در پاییز و زمستان سرد است. رودخانه افجه (بدو) از شرق این روستا و رودخانه تبله رود از داخل آن می‌گذرد. آب و هوای روستای افجه با توجه به استقرار در ناحیه کوهستانی در بهار و تابستان مطبوع و در پاییز و زمستان سرد است.

محله بالا و محله پایین از محلات معروف این روستاست. در میان روستا و در اطراف حمام تاریخی آن سنگ قبرهای مربوط به قرون نهم و دهم هجری قمری کشف شده است. یکی از آن سنگ ها به دیوار مسجد کنار روخانه نصب شده است.

 

 

جاهای دیدنی تهران روستای افجه تهران (۱)

 

در حال حاضر بافت قدیم روستا و بیشتر خانه های تاریخی آن تخریب شده و به جای آنها ساختمان های جدید ساخته شده است.

شغل بیشتر مردم روستای افجه کشاورزی، باغداری و دامداری است. غلات و بنشن از محصولات عمده کشاورزی و گردو، زردآلو، گیلاس، آلبالو و هلو از محصولات باغی روستاست. تولید انواع محصولات دامی از قبیل گوشت و فرآورده های لبنی نیز معمول است. پرورش زنبور عسل نیز در روستا رواج دارد.

در ساخت خانه های قدیمی روستائیان از مصالح بومی استفاده شده است. دیوارهای این خانه ها از سنگ لاشه و ملات گل و بسیار ضخیم ساخته شده اند. پوشش سقف خانه ها از چوب و سرشاخه های درختان و نیز کاهگل است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی