روستای آهار
گزارش خطا

روستای آهار

جاهای دیدنی تهران: روستای آهار

 

روستای آهار در شمال شرقی تهران در بخش اوشان، منطقه رودبار قصران قرار گرفته است. باغستان و روستای قدیمی خوش آب و هوایی که به دلیل داشتن طبیعت بکر همیشه مورد توجه بسیاری از گردشگران و طبیعت دوستان بوده است. چمن زارهای وسیع، باغ ها و درختان کهن سال زیبایی کم نظیر و چشم نوازی به این تکه از دامنه های البرز بخشیده اند. این روستا کوهستانی و سردسیر است.

محصولاتش انواع میوه به ویژه سیب، گیلاس، آلبالو، گردو، و میوه های سرد سیری میباشد. دارای منبع آب و رودخانه محلی و چشمه سار است. دو رودخانه در دو سوی آهار جاری است. یکی به نام شکراب که از اراضی شکراب سر چشمه میگیرد و دیگری به نام پیش کنک که از ارتفاعات گاجره جریان پیدا میکند.

 

جاهای دیدنی تهران روستای آهار (۲)

 

نام اصلی و باستانی روستا اوهار بوده است که این نام هنوز هم با ترکیب گل‌اوهر به محلی که مدخل روستا و در انتهای جاده فشم و ایگل می‌باشد، اطلاق می‌شود. او به معنای آب و هر به معنای آسیاب می‌باشد. اوهر به معنای آبادی می‌باشد که دارای آب فراوان برای احداث آسیا می‌باشد.

در این منطقه می توانید جاذبه هایی مثل آبشار شکراب، امامزاده طاهر شکراب، آبشار ده تنگه، قلعه تاریخی دختر و قلل مرتفع مثل قله قلعه دختر، سی چال، توچال و قزقونچال را ببینید.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین مراکز اقامتي به این محل :

نزدیک ترین مراکز تفريحي به این محل :

نزدیک ترین مراکز خريد به این محل :

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی