روستای آسیاب سر
گزارش خطا

روستای آسیاب سر

  • به روز رسانی : ۲۲/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 734
  • ایران Iran - استان مازندران - بهشهر
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: مازندران، جاده بهشهر به نکا، خروجی خیابان حضرت آیت الله کوهستانی، روستای آسیاب سر

جاهای دیدنی مازندران: روستای آسیاب سر

 

روستای آسیاب‌سر یکی از روستاهای شهرستان بهشهر استان مازندران و در دهستان کوهستان واقع شده است. این روستا در ۵کیلومتری شهرستان بهشهر و در مسیر جاده اصلی که نکا را به بهشهر متصل می کند قرار دارد. این روستا همجوار روستای کوهستان می‌باشد.

در دل کوههای این روسنا چندین چشمه می جوشد که کوسان رود را پدید آورده است که این رود موجب جدایی دو روستای آسیاب سر و کوهستان گردیده است. از ویژگی های این روستا شکل ناهمواری‌های آن است بگونه ای که آن را به دو قسمت جلگه ای و کوهستانی تقسیم کرده است.

 

جاهای دیدنی مازندران روستای آسیاب سر (۴)

 

رشته کوه البرز امتداد و جهت آن به صورت دیواری در مسافتی تقریبی به طول ۷۰۰ متر ناحیه ی جنوبی روستا را با ناحیه ی شمالی آن که به صورت جلگه ای می‌باشد تقسیم می‌کند. در فاصله ی ۱۶۰۰ متر از جاده (بهشهر ـ نکا ) به سمت جنوب روستا ، زمین قسمت غربی روستا دارای شیب می باشد که منازل مسکونی روستائیان در بالای ارتفاعات منظره زیبایی را بوجود آورده است.

تنوع پوشش گیاهی ، بویژه در قسمت جنگل در سطح اراضی روستا کاملا مشهود می باشد. البته در گذشته قلمرو جنگل روستا ، وسیع تر از امروز بوده است ولی استفاده بی رویه و قطع درختان توسط مردم جهت احداث بنا و سوخت ، در زمانی که منابع سوختی از وسعت جنگل کاسته شده است.

همچنین برخی از اهالی قسمتی از جنگل را تصرف کرده و به کشت انواع محصولات و ایجاد باغ ها اختصاص یافته است. و با توجه به ارتفاع زمین ،در جنگل روستا ، در ختان پهن برگ و سوزنی برگ ازقبیل آزاد، ازگیل، افرا، انجیلی،اوجا ، مازو ، تمشک ، راش و توسکا فراوان دیده می شود.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی