روستای آتشگاه
گزارش خطا

روستای آتشگاه

  • به روز رسانی : ۱۸/۸/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,764
  • ایران Iran - استان البرز - کرج
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: البرز، ۲۰ کیلومتری شمال غربی کرج، ۱۰ کیلومتری شمال گوهردشت، روستای آتشگاه

جاهای دیدنی البرز: روستای آتشگاه

 

روستای آتشگاه در ۲۰ کیلومتری شمال غربی کرج و نزدیک ۱۰ کیلومتری شمال گوهردشت کرج و در پایان یک جادهٔ کوهستانی و بن‌بست قرار گرفته است. مساحت این روستا نزدیک به ۲۵۰۰ هکتار دربرگیرندهٔ خانه‌های مسکونی، زمین‌های کشاورزی، باغ، چراگاه، کوه و… است که ویژگی کوهستانی این روستا چشم‌اندازهای زیبا و آرام بخشی را پدید آورده است.

روستای آتشگاه آب و هوای پاک و دلنشین دارد و به درختان میوهٔ گیلاس، گردو، توت سفید و نیز داروهای گیاهی کوه‌های پیرامونش پرآوازه است. در روزهای تعطیل و آدینه، گردشگران بسیاری زمان خوشی را در روستا و کوهستانهای پیرامونش سپری می‌کنند. همچنین از روستای آتشگاه به جادهٔ کرج ـ چالوس و منطقهٔ دروان و برغان نیز راه گذری ساخته شده‌است که خودروها و گردشگران در پیچ و خم‌های کوهستانی و طبیعت زیبای آن در رفت‌وآمد هستند.

جاهای دیدنی البرز -روستای آتشگاه (۵)

آتشگاه از کهن زمان به انگیزه آن که جایگاه زندگی زرتشتیان بوده «آتش کوه» یا «آتشکده» خوانده می‌شده است و نشانه‌های تاریخی بر جای مانده از دوران ساسانیان و اشکانیان که در گوشه و کنار آن دیده می‌شود نشانگر وجود سنگ‌های چخماق و سنگ‌های آتش زن دیگری است که از اهمیت باستان‌شناسی بالای آن را می‌رساند.

در شمالی‌ترین بخش روستای آتشگاه، تپه‌ای باستانی قرار دارد که سفال‌های آجری شبیه به سفال‌های دوران تاریخی پیرامون آن دیده می‌شود. این تپه، هم اکنون با نام تپه مهدیخان (تل مهدیخان) خوانده می‌شود.

 

سایر جاهای دیدنی البرز:

روستای برغان

روستای کردان

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.3 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی