دهکده درازنو کردکوی
گزارش خطا

دهکده درازنو کردکوی

  • به روز رسانی : ۱۷/۱/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 1,095
  • ایران Iran - استان گلستان - کردکوی
  • نوع : جاهای دیدنی روستا گردی
  • آدرس: گلستان، کردکوی، خروجی جاده پارک جنگلی، بعد از پارک جنگلی امام رضا (ع)، روستای درازنو

جاهای دیدنی گلستان: دهکده درازنو کردکوی

 

درازنو در فاصله ۴۰ کیلومتری محدوده ملک سورم سرا (بالاجاده) و در استان گلستان و شهرستان کردکوی قرار گرفته است. از مکان های دیدنی دازنو غار یخچال که در زیر قله دکانی و در کنار سنگ بسیار بزرگی بیست مترمربع سوراخی به اندازه یک انسان در کنار سنگ وجود دارد که در ماهای شهریور و تیرداخل این محفظه برف است.

ساخت خانه های  درازنو کاهگلی با دیواره های چوبی و کاهگل و سقف کاله پوش مخصوص است. گیاهان این منطقه درختچه ای زرشک، ازگیل، ولیک، تمشک، سیب وحشی، گلابی وحشی و آلوچه و از جمله گل و گیاهان وحشی، آویشن،گل گاوزبان، بومادران، شیر خشک، مارم بو، گل بنفشه، کنگر وحشی، گلامیر حسن، گل پر، گل ختمی، گل بابونه، ریحان کوهی، پر سیاوش، یونجه وحشی و گزنه می باشد.

 

 

 

جاهای دیدنی گلستان دهکده درازنو کردکوی (۱)

 

این گل و گیاهان  برای بیماریها مانند دیابت، آسم، سرماخوردگی و مورد استفاده قرار میگیرد. از مکان های زیبا و دیدنی که در وسط این دهکده قرار دارد ، چشمه رزوی غربی، رزوی شرقی، جیکا چشمه و در شرق فک بند چشمه، گرمنه چشمه در جنوب و لار چشمه در جنوب شرقی، مرس چشمه است. آبشار مغزی در جنوب یال قرار دارد.

مسیر دسترسی:

برای رسیدن به این روستای بسیار زیبا باید بعد از گذشتن از پارک جنگلی امام رضا و جاده ای پر پیچ و خم که در ارتفاعات می باشد به تابلویی برخورد میکنید که شما را به طرف روستای درازنو راهنمایی می کند، اما باید توجه داشته باشید که در این مسیر و قبل از رسیدن به روستای مورد نظر روستایی به نام مرس چشمه قرار دارد که این روستا را با روستای درازنو اشتباه نگیرید، درازنو ۲ کیلومتر جلوتر در دشتی دیدنی و پای کوهی سر به فلک کشیده قرار دارد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی