دشت جانستون
گزارش خطا

دشت جانستون

جاهای دیدنی تهران: دشت جانستون

 

دشت جانستون یا جانِستان، دشتی زیبا با مناظر دل‌ انگیز است که در شمال تنگ آبنیک (آب نیک) در ارتفاع حدود ۲۷۵۰ تا ۳۰۰۰ متری قرار دارد.

این دشت حوالی روستای آب نیک در ۳۰ کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد. با پیاده روی در روستای آب نیک، عبور از رودخانه و طی کردن مسیری صخره ای که شیب نسبتآ تندی دارد، بعد از حدود یک ساعت به دشت جانستون میرسیم. دشت مسطح و وسیع است و در سمت چپ مسیر رودخانه آبنیک جریان دارد.

دشت دارای آب و هوای سرد و ییلاقی می باشد که با داشتن کوه های بلندی چون سپید چشمه، چهل چشمه و آبشارهای بلند سیاه بند لارگ و بندبن، همه ساله گروه گردشگران را به سوی خود می کشاند.

 

جاهای دیدنی تهران دشت جانستون (۲)

 

روبرو، قله های خرسنگ و جانستون و در پشت سر، قله های پیرزن کلون و آبک دیده می شود. پیاده روی در دشت یک ساعت و نیم زمان لازم دارد و در انتها به غاری دست کن به نام بیوک آقا می رسیم که ظرفیت حدود ۱۲ نفر را داراست.

رودخانه کلارود آبنیک به طول ۷ کیلومتر که از کوه های جانستان و خرسنگ سرچشمه میگیرد، یکی از سرشاخه های رودخانه جاجرود به شمار می آید. بارش برف و باران کافی مراتع سرسبزی در این دشت به وجود آورده، و رویش انواع درختچه ها، گل ها، بوته ها، محل را به زیستگاه مناسبی برای پرندگان و دیگر جانوران تبدیل کرده است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 5.0 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی