دریاچه ولشت
گزارش خطا

دریاچه ولشت

  • به روز رسانی : ۲۷/۹/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,569
  • ایران Iran - استان مازندران - کلاردشت
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، جاده چالوس به کرج، قبل از مرزن آباد، خروجی ولشت

جاهای دیدنی مازندران: دریاچه ولشت

 

در جنوب غربی شهر چالوس و در دل یک منطقه کوهستانی دریاچه ی زیبای ولشت قرار دارد. این دریاچه که جزئی از مهم ترین مناطق گردشگری کلاردشت به حساب می اید در ۷ کیلومتری شمال شرقی شهر کلاردشت قرار دارد.

دریاچه ولشت حدود ۱۵۰ هزار مترمربع وسعت دارد و عمق متوسط آن ۲۰ متر است. این دریاچه ی زیبا و فوق العاده زیستگاه پرندگان مهاجر است. در این دریاچه امکان ماهیگیری، شنا و همچنین قایقرانی فراهم آمده است.

به جز روستای سماء که دهکده ای ییلاقی است و در زمستان ها خالی از سکنه است، نزدیکترین روستا به دریاچه ولشت روستای نسار است که از دریاچه ۴ کیلومتر فاصله دارد.

 

جاهای دیدنی مازندران دریاچه ولشت (۷)

 

آب دریاچه ولشت از بارش باران و برف و چشمه های کف جوش دریاچه تأمین می شود. آب ولشت سر ریز ندارد و با کم و زیاد شدن مقدار آب، سطح آب دریاچه بالا و پایین می رود.

هوای منطقه به حدی سرد است که ولشت زمستان ها یخ می زند و دمای محیط به راحتی تا ۳۰- سانتی گراد می رسد. دریاچه ولشت و تمامی محیط اطراف آن حفاظت شده است و در لیست مناطق حفاظت شده سازمان حفاظت از محیط زیست به ثبت رسیده است.

مسیر دسترسی:

دسترسی به این دریاچه از طریق جاده کندوان و محور ارتباطی چالوس به تهران امکان پذیر است. به این صورت که در کیلومتر ۲۳ به بعد از پل کجور به سمت غرب منشعب و در مسیری پرپیچ و خم با جنگل‌های زیبای کاج به روستای کردی چال میرسید و سپس از جاده‌ای خاکی تا کنار دریاچه ادامه مسیر خواهید داد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 5.0 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی