دریاچه نمک قم
گزارش خطا

دریاچه نمک قم

  • به روز رسانی : ۲۳/۴/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 1,903
  • ایران Iran - استان قم - قم
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: قم، جاده قم کاشان، آران و بیدگل، کیلومتر 35 جاده کاروانسرای مرنجاب، جاده دریاچه

جاهای دیدنی قم: دریاچه نمک قم

 

دریاچه نمک، یک فرو نشست زمین در دل کویر مرکزی ایران که پوشیده از نمک است! دریاچه نمک قم در اکثر ماه های سال خشک و پوشیده از نمک است. هرچند در مواقعی از سال مقداری آب به عمق دو متر در این دریاچه جمع می شود اما به علت تابش شدید خورشید به سرعت خشک میشود.

طول این دریاچه ۸۰ و عرض آن ۳۰ کیلومتر است. نام های دیگر این دریاچه عبارتند از دریاچه نمک، دریاچه آران و بیدگل و دریاچه مسیله که معروف ترین آن ها دریاچه نمک قم است.

زمین های اطراف دریاچه به شدت باتلاقی میباشد که برخی باتلاق های معروف آن حوض قیلوقه و یا باتلاق دوکویری در منطقه جنوب شرقی آن است.

 

جاهای دیدنی قم دریاچه نمک قم (۶)

 

از جمله نقاط قوت و زیبایی های این دریاچه کرت بندی های شش ضلعی نمک است که پس از هر باران ظاهر دریاچه را دیدنی می کند. به طوری که تصویر شش ضلعی های نمکی در ابعاد بسیار زیاد انقدر زیبا و دلکش است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. این دریاچه از دیرباز محل تأمین نمک طعام بوده است.

در قسمت جنوبی دریاچه، جزیره سرگردان هم جزئی از ویژگی های زیبای این دریاچه است. برای رسیدن به این دریاچه بهتر است از سمت شمال غربی آران بیدگل به سمت جاده ی کاروانسرای مرنجاب خارج شوید و پس از طی کردن ۳۵ کیلومتر به دو راهی دریاچه میرسید.

نکته: اگر قصد سفر به این دریاچه را دارید نیمه دوم شهریور و یا اوایل مهر ماه را انتخاب کنید که این دریاچه میزبان فلامینگوها و چند نوع دیگر از پرندگان مهاجر است.

 

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی