دریاچه سد طالقان
گزارش خطا

دریاچه سد طالقان

  • به روز رسانی : ۴/۵/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,490
  • ایران Iran - استان البرز - طالقان
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: البرز، طالقان، روستای سوهان، جاده کش

جاهای دیدنی البرز: دریاچه سد طالقان

 

دریاچه سد طالقان در دره طالقان از توابع استان البرز و ۱۳۵ کیلومتری شمال غرب تهران قرار دارد. یکی از بزرگترین سدهای ایران سد طالقان است که بر روی رودخانه‌ شاهرود بنا شده است. رودی که سرچشمه آن از کوه‌های مازندران است و در مسیر جریان، دره‌ طالقان را سیراب می‌کند. دریاچه‌ پشت سد با حجم ذخیره‌ آب فوق‌العاده منظره بسیار زیبایی به وجود آورده و جلوه‌ی طبیعی خاصی به آن بخشیده است.

در این دریاچه انواع ماهیان نظیر قزل آلای رنگین کمان ، کپور ، زرد پر وجود دارد . بستر دریاچه از خاک رس تشکیل شده است  که چسبندگی بسیاری دارد . دمای آب در مرداد ماه به ۲۶ درجه سانتی گراد می رسد و میدان دید زیر آب حدود ۲ متر می باشد.

جاهای دیدنی البرز -دریاچه سد طالقان (۲)

 

دریاچه سد طالقان دارای طبیعتی زیبا و بکر می باشد و همچنین هوایی سالم و پاک دارد و از ویژگی های منحصر به فرد آن محیطی آرام است که برای افرادی که خواستار محیطی آرام و به دور از شلوغی های شهر باشد بسیار دلچسب می باشد بنابراین لذت یک روز آرام را در کنار این دریاچه از دست ندهید.

مسیر دسترسی:

پس از رسیدن به طالقان جاده آسفالته ای در شمال دریاچه از روستای زیدشت به گلینک وجود دارد و با دور زدن دریاچه به آبادی آرموت میرسید که همجوار با دریاچه طالقان می باشد و از آنجا تا روستای سوهان ادامه دارد و را مناسبی برای دسترسی به محیط زیبای اطراف دریاچه می باشد.

 

سایر جاهای دیدنی البرز:

غار هیو

آبشار آغشت

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی