دریاچه سد امیرکبیر
گزارش خطا

دریاچه سد امیرکبیر

  • به روز رسانی : ۲۶/۲/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,021
  • ایران Iran - استان البرز - کرج
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: البرز، کرج، ۲۵ کیلومتری جادهٔ کرج به چالوس

جاهای دیدنی البرز: دریاچه سد امیرکبیر

 

دریاچه سد امیرکبیر در کیلومتر ۲۳ جاده کرج – چالوس در تنگهٔ واریان است و اهمیت بسیارى در جلب سیاحان و گذران اوقات فراغت دارد، به ویژه آن که این دریاچه نزدیک تهران است.

وسعت دریاچه ۴۰۰۰ هکتار است و در مسیر رودخانهٔ کرج تشکیل شده است. هواى پیرامون این دریاچه در تابستان‌ها خنک و مطبوع است و انبوهى مسافر، براى گردش و بهره‌گیرى از چشم‌اندازهاى زیباى آن به این منطقه مى‌روند، در این دریاچه، فعالیت‌هاى ورزشى و تفریحى مانند قایق‌رانى، ماهى‌گیرى، اسکى روى آب، ‌شنا و پرواز با کایت انجام مى‌شود.

دریاچه سد امیرکبیر (۳)

سد امیرکبیر که سد کرج هم نامیده می‌شود، اولین سد چندمنظورهٔ کشور ایران، و یکی از منابع تأمین آب شهر تهران می‌باشد. دریاچهٔ این سد، یکی از مراکز طبیعی مهم پرورش ماهی‌های قزل‌آلای رنگین‌کمان و قزل‌آلای خال‌قرمز است. انباشته شدن آب رودخانه کرج در پشت سد امیرکبیر علاوه بر کارایی آن در تولید انرژی برقابی و تامین بخشی از آب آشامیدنی شهر تهران، باعث بوجود آمدن دریاچه ای زیبا گردیده است که موجب استفاده‌های گردشگری و تفریحی و ورزشی از سد کرج شده است و یکی از بهترین استراحتگاه ها و جاذبه های طبیعی کرج را بوجود آورده است.

جاهای دیدنی البرز:

آبشار خور

پارک پرندگان چهار باغ

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.0 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی