دریاچه سد آویدر
گزارش خطا

دریاچه سد آویدر

  • به روز رسانی : ۱۸/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,393
  • ایران Iran - استان مازندران - نوشهر
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، جاده نوشهر به نور، خروجی جنگل سی سنگان، بعد از روستای ملا کلا

جاهای دیدنی مازندران: دریاچه سد آویدر

 

سد خاکی آویدر در فاصله حدودا ۳۰ کیلومتری شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان در استان مازندران قرار دارد. این سد و دریاچه پشت آن دریاچه در فاصله‌ای دور از دریا و در دل کوهستان قرار دارد که این امر سبب کاهش رطوبت هوا در این منطقه شده‌ است.

این دریاچه ۱۲۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و مکان مناسبی برای رشد و نمو موجودات آبزی است. این سد در حقیقت متعلق به اداره آبیاری منطقه‌است و دریاچه پشت سد نیز جهت تامین آب مورد نیاز زمینهای زراعتی منطقه ایجاد شده‌است.

روستاهای نزدیک به این مکان تفریحی عبارتند از تاج الدین کلا، ملا کلا و صلاح الدین کلا؛ که همگی از توابع شهرستان نوشهر هستند.

در این دریاچه برخی از گونه های ماهی و قورباغه به چشم می خورد. گونه‌های گیاهی این منطقه همانند سایر گونه‌های گیاهی موجود در جنگلهای مناطق شمالی ایران است.

 

جاهای دیدنی مازندران دریاچه سد آویدر (۴)

 

نزدیکی کوه و این دریاچه تقریبا وسیع زیبایی خاصی به منطقه بخشیده است . ضمن اینکه وجود فضای باز اطراف دریاچه اطراق برای یک سفر یکروزه را ممکن می سازد. در قسمتی از دریاچه جزیره کوچکی ایجاد شده است که نشان می دهد قبل از این که سد خاکی احداث شود  ، تپه ای در این قسمت قرار داشته است. در داخل دریاچه گویا ماهی هم وجود دارد . به این ترتیب اگر به ماهیگیری و سکوت دلنشین طبیعت علاقه دارید  ، قلاب ماهیگیری خود را فراموش نکنید.

در داخل محوطه نیز امکانات تفریحی مثل اسب سواری  ، دوچرخه سواری ، قایق پدالی و گردش دور دریاچه با قایق موتوری تدارک دیده شده . هوای منطقه به علت مجاورت با آب ، کمی خنک تر و مطبوع تر از شهر است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 3.4 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

  • Ali.Aziminia

    Ali.Aziminia - 1395/3/25

    برای افرادی که با خانواده و سفر معمولی انجام میدن میتونه جای مناسب و جذابی باشه - یه دریاچه زیبا نزدیک به شهر و با امکانات کامل رفاهی و تفریحی

یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی