دریاچه الندان
گزارش خطا

دریاچه الندان

  • به روز رسانی : ۲۶/۲/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,489
  • ایران Iran - استان مازندران - ساری
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، ساری، بخش چهاردانگه‌، روستای الندان

جاهای دیدنی مازندران: دریاچه الندان

 

دریاچه الندان که بدان «دریاچهٔ پلهٔ ازنی» هم گفته ‌می‌شود، با مساحت ۱۷ هکتار که در هنگام بارندگی به ۳۰ هکتار می‌رسد در روستای الندان بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری  واقع می‌باشد. آب این دریاچه فقط از طریق نزولات آسمانی تامین می‌شود وهیچ رودخانه‌ای به سمت آن جریان ندارد. در واقع نحوهٔ قرارگیری و نوع خاک آن باعث شده است در اثر بارش اندکی، همهٔ آب‌های حاصل از بارش (باران یا برف) به سمت آن جریان پیدا کند. نیز نفود ناپذیری خاک دریاچه، میزان ماندگاری آب را در این دریاچه افزایش می‌دهد.

دریاچه الندان (۵)

درخت‌های صنعتی مهمی به نام راش، ممرز، بلوط، ملچ و نمدار پیرامون این دریاچه را فرا گرفته‌اند که از دید صنعتی (و تیز از نظر زیبایی) اهمیت به‌سزایی دارند.

فاصلهٔ تقریبی این دریاچه از شهر ساری ۷۰ کیلومتر و در مسیر جادهٔ ساری-سمنان می‌باشد که در بلندای ۱۳۰۰ متری از تراز دریا قرار دارد. پیرامون دریاچه را جنگل‌های پهن‌برگ فرا گرفته که در بهار رویش‌گاه گل بنفشه و الزی (پیازچهٔ وحشی) و گونه‌های سبزی‌های خوش رایحه و داروئی می‌باشد. در تابستان رودخانه‌ای که در آن‌سوی دریاچه روانست آبی گوارا برای نوشیدن تامین می‌کند. در پائیز درخت‌چه‌های ازگیل و ولیک و تلکا محصول می‌دهند.

سایر جاهای دیدنی مازندران: 

سد لار

تالاب فراخین

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.0 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

  • Ali.Aziminia

    Ali.Aziminia - 1395/3/25

    جاده ساری به کیاسر - سمت راست جاده تابلو روستای الندان - یه مقدار خاکی هم داره حدود ۴ کیلومتر - دریاچه فوق العاده دیدنی مخصوصا زمانی که بارندگی خوب باشه و پرآب باشه - و همینطور در پاییز

یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی