دره اندرسم
گزارش خطا

دره اندرسم

  • به روز رسانی : ۲۱/۵/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,684
  • ایران Iran - استان البرز - کرج
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: البرز، کرج، شمال غربی روستای گچسر

جاهای دیدنی البرز: دره اندرسم

 

دره اندرسم یا دره اندرس در شمال غربی گچسر و در جاده چالوس به کرج واقع شده است. وجه تسمیه اندرس به زیستگاه دیرینه خرس قهوه ای مازندران در جنگل های سیاه بیشه بازمی گردد.اندرس کلام خلاصه شده و واژه آمیخته ای از “اندر خرس” یا دره خرس است.

دره اندرسم شامل سه دره بزرگ است که شروع آن ازدره اندرسم بوده،پس از گدشتن از دره “اولا” و “دره چهارباغ” ، به دهکده کوچک “چهارباغ” در کیلومتر پنج جاده “دزدبند” به “دلیر” ختم می شود. روستاهای چهار باغ و دلیر و الیت توسط یک جاده خاکی به طول تقریبی ۱۰ کیلومتر به روستای دزدبن در کنار جاده چالوس وکمی مانده به مرزن آباد متصل می باشد.

جاهای دیدنی البرز -دره اندرسم (۵)

شهرت اندرس به آبشارهای آن است در مسیر اندرس که گاه از میان جنگل و گاه از بین دیواره های بسیار بلند می گذرد آبشارهای زنجیره واری وجود دارد که مسافر اندرس راهی جز فرود یا پرش از دل آنها را ندارد.این آبشارها که تعدادشان حدود سی رشته کوچک و بزرگ است از دو تا بیست و سه متر ارتفاع دارند و با فرود از هر کدام از آنها دیگر راه بازگشتی نیست .بیشتر آبشارهای اندرس رنگ هیچ انسانی را به غیر از کوهنوردان به خود ندیده اند خصوصا وقتی قدم در دل تنگه های آن می گذاریم. تنگه های باریکی با حداقل پنج و حداکثر پانزده متر عرض که دو طرف آنها را دیواره هایی با بیش از هفتاد متر ارتفاع محاصره کرده است و پس و پیش آنها را آبشارهای بلند حراست می کنند.

توجه: اگر میخواهید به این دره بروید باید تمام وسایل کوهنوردی را در اختیار خودتان داشته باشید و از فنون کوهنوردی آگاهی داشته باشید.

 

سایر جاهای دیدنی البرز:

غار یخ مراد

آبشار سنج

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی